Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36, +380 44 254 09 32
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Kultūros viceministras dr. Romas Jarockis su darbo vizitu lankėsi Ukrainoje

Sukurta 2016.09.22 / Atnaujinta 2016.09.22 14:43
  Kultūros viceministras dr. Romas Jarockis su darbo vizitu lankėsi Ukrainoje

  2016 m. rugsėjo 15–18 dienomis kultūros viceministras dr. Romas Jarockis su darbo vizitu lankėsi Ukrainoje.

  Vizito metu Kijeve jis susitiko su Ukrainos kultūros viceministre Svitlana Fomenko, su kuria aptarė aktualius dvišalio kultūros bendradarbiavimo klausimus, susijusius su Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Ukrainos kultūros ministerijos pasirašytos bendradarbiavimo programos 2016–2020 metams vykdymu ir pasidžiaugė jos pagrindu šiemet Lietuvos pusės Ukrainoje įgyvendinama programa „Lietuva-Ukraina: kultūros partnerystė 2016“. Ukrainos pusė teigiamai įvertino šią iniciatyvą, jos reikalingumą ir išreiškė viltį, jog tokia programa artimiausiais metais bus surengta Lietuvoje. 

  Viceministrai aptarė ir ekspertinės pagalbos Ukrainai teikimą: 2016 m., dalyvaujant LR kultūros ministerijos specialistams, Ukrainoje surengti 3 seminarai kultūros ir kūrybinių industrijų, regionų kultūros politikos formavimo ir nematerialaus kultūros paveldo temomis. Rudenį numatoma surengti 2 seminarus muziejų veiklos vertinimo bei kultūros ir kūrybinių industrijų srityse. Buvo aptarta galimybė bendradarbiauti Ukrainai dalyvaujant ES ,,Dvynių“ programoje.

  Viceministrai sutarė dėl reikalingumo sukurti dvišalę ekspertų komisiją kultūros paveldo srityje, pasikeitė nuomonėmis aktualiais Lietuvos kultūros paveldo Ukrainoje išsaugojimo klausimais. Buvo aptarta Konstantino Ostrogiškio antkapinio paminklo atstatymo Kijevo nacionalinio muziejaus-draustinio ,,Pečerų Lavra“ Uspenijos sobore iniciatyva bei gynybinio bokšto, kitaip vadinamo ,,Vytauto bokštu“, Chersono srityje išsaugojimas ir susiję archeologiniai tyrimai.  

  Šias temas darbo pietų metu viceministras Romas Jarockis turėjo progos aptarti ir su Ukrainos kultūros ministru Jevgen Niščiuk.

  Lietuvos ir Ukrainos kultūros viceministrai Kijeve dalyvavo spaudos konferencijoje, skirtoje įgyvendinamos programos „Lietuva-Ukraina: kultūros partnerystė 2016“ II pusmečio pristatymui.

  Šią programą inicijavo ir finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba, koordinuoja Lietuvos kultūros institutas, projekto partneriai – Lietuvos bei Ukrainos kultūros organizacijos. Programa apima vizualiųjų menų, muzikos, teatro, šiuolaikinio šokio, kino, literatūros, architektūros, mados ir grafinio dizaino sritis. Jos tikslas – stiprinti bendradarbiavimą su Ukrainos kultūros organizacijomis, ypač nevyriausybiniu sektoriumi, dalintis gerosiomis patirtimis, skatinti ilgalaikius ryšiu. Antrąjį šios programos etapą ženklino Oskaro Koršunovo teatro spektaklio „Krepo juosta“, sutraukusio minią teatro gerbėjų, pristatymas viename didžiausių Ukrainoje vykstančių tarptautiniame menų festivalyje „Gogolfest“.  

  Rugsėjo 16–18 d. viceministras lankėsi Lvove. Antrame pagal dydį Ukrainos mieste, taip pat vadinamame Ukrainos kultūros sostine, viceministras Romas Jarockis susitiko su Lvovo srities gubernatoriumi Oleg Synyutka ir Lvovo miesto meru Andri Sodovij. Susitikimų metų buvo aptartos kultūros bendradarbiavimo skatinimo, bendro kultūros pavaldo apsaugos, abi šalis siejančios istorinės temos. Susitikimų metu Lvovo miesto bei apskrities valdžios atstovai dėkojo už Lietuvos paramą Ukrainai karo metu ir pabrėžė kultūros bendradarbiavimo tarp mūsų valstybių svarbą.

  Viceministras taip pat dalyvavo Tarptautinio knygų forumo renginiuose. Šioje, didžiausioje Ukrainoje vykstančioje knygų mugėje, šį rugsėjį buvo itin gausu Lietuvos kultūros, istorijos bei literatūros pristatymų. Vyko diskusijos LDK temomis, buvo skaitomos mūsų poetų eilės, pristatomos pastaraisiais metais ne tik Lietuvoje, tačiau ir už jos ribų bestseleriais tapusios lietuviškos knygos. Baigdamas savo vizitą viceministras lankėsi su LDK istorijos paveldu susijusiuose Lvovo apylinkėse esančiuose objektuose – Olesko, Zoločivo ir Pidhircų pilyse.

  Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

  Naujienlaiškio prenumerata