Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Lietuvos šauliai rytų Ukrainos gyventojams perdavė elektros generatorių

Sukurta 2017.03.08 / Atnaujinta 2017.03.08 10:03
   Lietuvos šauliai rytų Ukrainos gyventojams perdavė elektros generatorių
   Lietuvos šauliai rytų Ukrainos gyventojams perdavė elektros generatorių

   Lietuvos šaulių sąjunga nuo karo kenčiantiems Rytų Ukrainos gyventojams perdavė humanitarinę pagalbą.

   Avdijivkos, Mariupolio ir Severodonecko apylinkių gyventojams šauliai nugabeno dyzelinius elektros generatorius, aktyvias taktines ausines.

   „Parama ukrainiečiams per įvairias akcijas buvo renkama visus metus. Kai kurie žmonės prisidėjo pirkdami šauliškus ženklelius“, - sakė Šaulių sąjungos Paramos Ukrainai grupės vadovas Haroldas Daublys. 

   Šiuo metu kai kuriose fronto linijos atkarpose yra sutrikęs elektros tiekimas. Perduoti generatoriai galės būti naudojami slėptuvių apšvietimui ir šildymui, komunikacijų įrangai įkrauti.

   Grupės nariai kariškiams nugabeno tris galingus 5 KW dyzelinius generatorius ir taktines aktyvias ausines, kurios nutildo šūvių garsus, bet kartu esant tylai gali pastiprinti silpnus garsus ir leidžia anksčiau išgirsti sėlinantį priešą.

   Prie paramos rinkimo prisidėjo pėsčiųjų žygio „Žalio Velnio takais“ bei Jurbarko pėsčiųjų žygio "Šaulio kelias" organizatoriai - jie skyrė dalį lėšų iš dalyvių startinio mokesčio.

   Dalis paramos buvo surinkta per 2016 m. rugpjūčio 24 d. Vilniuje vykusį koncertą Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti. Tuomet savo dainas Ukrainai ir visiems jos bičiuliams dovanojo dainininkė Veronika Povilionienė, grupės „Žalvarinis“, „Omerta“, „Biplan“, „G&G sindikatas” ir kiti. Tai buvo jungtinis LŠS Paramos Ukrainai Grupės ir Ukrainos paramos projekto „UA+“ bei muzikos agentūros „M.P.3“ projektas.

   Kad parama būtų išnaudota kuo efektyviau, į Ukrainą grupės nariai skrido lėktuvu, vietoje pirko elektros generatorius, kuriuos nugabeno į fronto prieigas kartu su ukrainiečių savanoriais. Iš Lietuvos ambasados Kijeve į Ukrainos rytus šaulius išlydėjo Lietuvos gynybos atašė plk. Algirdas Norkus.

   Lietuvos šaulių sąjungos Paramos Ukrainai grupė paramą ukrainiečiams teikia nuolat. Pernai grupės nariai į pafrontės zoną nugabeno Kraujo perpylimo įrangą. Į Lietuvą remontui nuolat siunčiama sugadinta speciali karinė naktinio matymo įranga. Ji taisoma ir grąžinama Ukrainos kariams. Tai – dešimtis kartų pigiau, nei pirkti naujus naktinio matymo įtaisus ar termovizorius.

   Naujienlaiškio prenumerata