Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Lietuvos skveras Kijeve – tvirtos draugystės simbolis

Sukurta 2016.12.13 / Atnaujinta 2016.12.20 10:50
   Lietuvos skveras Kijeve – tvirtos draugystės simbolis
   Lietuvos skveras Kijeve – tvirtos draugystės simbolis
   Lietuvos skveras Kijeve – tvirtos draugystės simbolis

   Pirmadienis, gruodžio 12 d. (Kijevas). Su darbo vizitu Ukrainoje viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kijeve atidarė Lietuvos vardo skverą. Šiemet Lietuva ir Ukraina mini diplomatinių santykių sukūrimo 25-metį – šis skveras simbolizuoja tvirtą tarpusavio draugystę ir žmonių ryšius.

   Lietuvos skveras yra pačiame Kijevo centre, prie Šv. Sofijos katedros. Pasak Prezidentės, šis skveras – tai dalelė Lietuvos, kuri visada bus Ukrainoje.

   „Lietuviai ir ukrainiečiai visada vieni kitus suprato ir padėjo. Šiandien, Ukrainai sunkiu metu, Lietuva teikia ir toliau teiks visokeriopą paramą. Lietuvos skveras Kijeve yra mūsų draugystės simbolis. Dėkojame už tai, kad Ukrainos širdyje visada bus prisimintas Lietuvos vardas“, – sako Prezidentė.

   Lietuva nuosekliai remia Ukrainą, teikdama finansinę ir ekspertinę pagalbą įgyvendinant reformas, skatinant šalies vystymąsi, stiprinant pilietinę visuomenę, žiniasklaidos laisvę, jaunimo iniciatyvas. Į įvairias Ukrainos institucijas Lietuva yra delegavusi daugiau nei 20 ekspertų. Lietuvos institucijų sukauptą patirtį padeda perduoti ir 10 kartu su Ukraina įgyvendinamų ES „Dvynių“ projektų.

   Mūsų šalis taip pat teikia humanitarinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Lietuva buvo pirmoji valstybė, priėmusi gydyti Maidane sužeistus žmones, pasiūliusi gydymo ir reabilitacijos programas Ukrainos kariams, pakvietusi mokytis Luhansko ir Donetsko vaikus. Lietuva bendradarbiauja su Ukraina ir stiprinant bei modernizuojant šios šalies karines pajėgas – Lietuvos karo akademijoje žinias gilina Ukrainos karininkai, įsteigta bendra Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigada. 

   Lietuvos skvero atidaryme dalyvavo Kijevo nacionalinio T. Ševčenkos universiteto Tarptautinių santykių instituto, Nacionalinio aviacijos universiteto Tarptautinių santykių instituto ir Centrinės Europos universiteto Tarptautinių santykių fakulteto studentai, Ukrainos institucijų atstovai, lietuvių bendruomenės nariai, Ukrainoje reziduojančių ambasadų diplomatai, kiti Lietuvos bičiuliai.

   Įtvirtinant Lietuvos ir Ukrainos draugystę, viena iš miesto aikščių Vilniuje taip pat bus pavadinta Ukrainos vardu. Sostinėje jau stovi paminklas Ukrainos poetui, nepriklausomybės gynėjui Tarasui Ševčenkai, kuris 19 a. studijavo Vilniaus universitete.

   Lietuvos Respublikos Prezidentės spaudos tarnyba. Nuotraukos - Robertas Dačkus.

   Naujienlaiškio prenumerata