Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Lucke pristatytas „Gediminaičių kelio“ Ukrainoje istorinis-turistinis kelionių vadovas

Sukurta 2017.11.16 / Atnaujinta 2017.11.16 10:04
   Lucke pristatytas „Gediminaičių kelio“ Ukrainoje istorinis-turistinis kelionių vadovas
   Lucke pristatytas „Gediminaičių kelio“ Ukrainoje istorinis-turistinis kelionių vadovas

   Lapkričio 13 d. Lucke esančios Liubarto pilies Meno muziejuje įvyko Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje iniciatyva išleisto istorinio-turistinio kelionių vadovo „Gediminaičių kelias“ pristatymas.

   „Simboliška, kad leidinio pristatymas vyksta būtent Liubarto pilyje, turinčioje ypatingų sąsajų su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija. Tikimės, kad ši iniciatyva padės tiek Lietuvos, tiek Ukrainos gyventojams atrasti vietoves, siejančias abi valstybes istoriniais ir kultūriniais saitais“ – sakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

   Lucko miesto tarybos sekretorius Grigorijus Pustovitas pabrėžė, kad Gediminaičių kelias yra svarbus tuo, kad apjungia Ukrainą su Lietuva ir Europa. Аnot jo, tai – ne tik istorinis, bet ir Ukrainos ateities kelias.

   Patį kelionių vadovą, kuriame aprašytos dvidešimt dvi istoriškai svarbios LDK paveldo vietos Ukrainoje, pristatė projekto įgyvendinimui vadovavęs Ukrainos istorikas Dmytro Vaščiuk. Leidinyje aprašytos Vakarų Ukrainos vietovės, tokios kaip Luckas, Voluinės Vladimiras, Višnevecas, Chotynas, Zbražas, Dubnas, Kremenecis, Iziaslavas, Koreckis ir daug kitų. Tačiau svarbu pabrėžti, kad tai tik nedidelė dalis LDK paveldo objektų – jų galima atrasti ir Užkarpatės, Chersono, Kijevo, Dnipro, Černigovo, Nikolajevo apylinkėse, taip pat prie Dniepro ir Dniestro upių pakrančių ir Ukrainos rytuose.

   Leidinio parengimas ir išleidimas buvo Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuoto projekto "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldo Ukrainos teritorijoje istorinė retrospektyva" dalis.

   Istorinis-turistinis kelionių vadovas prieinamas lietuvių ir ukrainiečių kalbomis: lietuviška versija, ukrainietiška versija.

   Apie projektą Ukrainos žiniasklaidoje:

   http://voltv.com.ua/u-lutsku-prezentuvaly-istoryko-turystychnyj-putivnyk-shlyah-hedyminovychiv- /

   https://new.lutskrada.gov.ua/publications/u-lutsku-prezentuvaly-istoryko-turystychnyi-putivnyk-shliakh-hedyminovychiv   

   Naujienlaiškio prenumerata