Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36, +380 44 254 09 32
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Lvove surengta diskusija apie priverstinai perkeltų ir gyvenamosios vietos netekusių asmenų problemas

Sukurta 2016.09.27 / Atnaujinta 2016.09.27 16:40
  Lvove surengta diskusija apie priverstinai perkeltų ir gyvenamosios vietos netekusių asmenų problemas

  2016 m. rugsėjo 16 d. Lvove įvyko vieša diskusija – seminaras “Pabėgėliai iš karo veiksmų apimtų Ukrainos teritorijų bei okupuoto Krymo ir Rytų Europos pokario patirtis“. Renginyje dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos ekspertai, tyrinėjantys įvairaus laikmečio priverstinės migracijos problemas.  

  Diskusijoje dalyvavo buvęs Lietuvos Seimo narys, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas Algis Kašėta, kuris pasisakė tema „Lietuvių emigrantų kova dėl Nepriklausomybės atgavimo“.

  „Lietuvių emigrantų veiklos dėka buvo įsteigtos organizacijos, turėjusios įtakos politiniams sprendimams JAV atstovų rūmuose ir Kongrese, Europos Parlamente. Lietuvių bendruomenės buvo susikūrusios 18-oje pasaulio šalių. Jos  savo veikloje neapsiribojo vien lietuvybės išlaikymu, bet nuosekliai rūpinosi Lietuvos laisvinimo ir Nepriklausomybės atkūrimo reikalais“ – pasakojo A. Kašėta.

  Viešoje diskusijoje priverstinių persikėlėlių Ukrainoje tema taip pat pasisakė Donecko visuomeninės organizacijos „Aljans“ prezidentė Svitlana Zakrevska, žurnalistė Veronika Mironova,  politologas ir visuomenės aktyvistas Stanislav Fedorčiuk, VĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ vadovė Beatričė Beliavciv.

  Renginį organizavo viešoji įstaiga „Rytų Europos bendradarbiavimas“ ir nepriklausomo kultūros žurnalas „Yi". Diskusija yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuojamo projekto "Viešosios informacinės erdvės laukas Ukrainos regionų pilietinės visuomenės stiprinimui" dalis.

  Naujienlaiškio prenumerata