Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Lvovo istorijos ir Trakų istorijos muziejai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Sukurta 2016.12.09 / Atnaujinta 2016.12.09 15:57
  Lvovo istorijos ir Trakų istorijos muziejai pasirašė bendradarbiavimo sutartį

  Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Romas Jarockis apsilankė Ukrainoje su oficialiu vizitu, kurio metu dalyvavo renginiuose, skirtuose dviejų šalių bendro kultūros paveldo išsaugojimui ir sklaidai. 

  Gruodžio 8 d. Užkarpatės apskrities Mukačėvės istorijos muziejuje - „Palanoko“ pilyje įvyko projekto, skirto Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino vaikaičio Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambario įkūrimui pilies muziejuje, pristatymas.  „Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambario atidarymas „Palanoko“ pilyje – labai svarbus įvykis ir mes tikimės, kad po metų jame bus įrengta jau pilna ekspozicija. Projekto apimtyje buvo atliktas kruopštus darbas ir medžiaga ekspozicijai jau yra surinkta. Ukrainą ir Lietuvą sieja didelis istorinis paveldas, todėl šis projektas mums labai svarbus  ir mes žadame jį tęsti toliau. Būtent čia, Mukačėvėje, bus pirmasis  muziejus, kuriame mes įamžinsime šį bendrą mūsų  šalių istorinį paveldą ir tai svarbu tiek  ir mums, lietuviams, tiek ir ukrainiečiams“ – pristatymo metu  teigė Romas Jarockis.   

  Gruodžio 9 d. Lvovo istorijos muziejaus patalpose Trakų istorijos ir Lvovo istorijos muziejai pasirašė oficialią bendradarbiavimo sutartį. Šio renginio metu taip pat buvo pristatyti projekto istorinių tyrimų rezultatai, kuriuos bendrai atliko Ukrainos ir Lietuvos istorikai.

  „2016 m. Ukraina tapo Lietuvos kultūros strateginiu partneriu. Šiais metais buvo organizuotas parodų, festivalių ciklas, kiti kultūros renginiai. Šio bendradarbiavimo taip pat svarbi sudedamoji dalis – muziejų partnerystė. Mes privalome aktualizuoti savo bendrą kultūros paveldą, kuris siekia LDK laikus. Tam tikslui mes planuojame pravesti renginius, kurie sutelktų visuomenės dėmesį šio paveldo išsaugojimui, taip pat tokie renginiai suartina mūsų tautas. Mes jau turime svarų įdirbį aktualizuojant Lietuvos istorinį kultūros paveldą Mukačėvės pilyje, o šiandien pasirašome bendradarbiavimo sutartį su Lvovo istorijos muziejumi. Tačiau mes esame tik pačioje pradžioje šio gražaus bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje, todėl aš įsitikinęs, kad mūsų laukia dar ne vienas įsimintinas renginys, kurio rezultate ir ukrainiečiai ir lietuviai galės daugiau sužinoti apie bendrą mūsų istoriją ir kultūrą“,  – pabrėžė kultūros viceministras.

  „Bendradarbiavimo sutarties  tarp muziejų pasirašymas tapo šiemet mūsų vykdomo projekto “Lietuvos materialios kultūros vertybės bei istorinė atmintis Lvove ir Mukačeve: tyrimas ir sklaida“ išdava. Projekto apimtyje siekiant atrasti ir identifikuoti lietuviškąjį paveldą  buvo atlikti tyrimai istorinės atminties institucijose Lvove ir Užkarpatėje . Taip pat šio projekto apimtyje Mukačėvėje „Palanoko“ pilyje gruodžio 8d.  simboliškai atidarytas Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambarys ir perduotas pirmasis šio kambario eksponatas – Teodoro Karijotaičio portreto,  fotokopija ant drobės, kurio originalas randasi Mukačėvės Šv. Mykolo stačiatikių vienuolijoje, - apibendrino VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“  direktorė Beatričė Beliavciv.

  Renginių organizatoriai: Lvovo istorijos muziejus, Mukačėvės istorijos muziejus - „Palanok“ pilis, LR generalinis garbės konsulas Lvove, LR garbės konsulas Užhorode, VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“.  Projektas dalinai finansuojamas iš Lietuvos Kultūros tarybos lėšų.  

   

  Naujienlaiškio prenumerata