Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Mokymai Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose priverstinai persikėlusioms moterims iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos

Sukurta 2017.09.15 / Atnaujinta 2017.09.15 17:32
   Mokymai Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose priverstinai persikėlusioms moterims iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos
   Mokymai Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose priverstinai persikėlusioms moterims iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos
   Mokymai Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose priverstinai persikėlusioms moterims iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos
   Mokymai Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose priverstinai persikėlusioms moterims iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos

   Rugsėjo 12-15 dienomis Lvovo ir Drohobyčiaus miestuose įvyko dviejų dienų mokymai „Kaip tapti frilanseriu: nuo verslo idėjos iki coworking‘o“. Renginio organizatorius VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC), vietos partnerinės organizacijos: visuomeninė organizacija „Araket“ ir Krymo totorių  moterų klubas Lvove prie Krymo pilietinės visuomenės instituto.

   „Priverstinai į Vakarų Ukrainą persikėlę asmenys iš Krymo ir Rytų Ukrainos pateko ne tik į svetimą kultūrinę bei socialinę aplinką, bet susidūrė ir su didelėmis finansinėmis bei ekonominėmis  problemomis dėl gyvenamosios vietos pakeitimo ir bendros ekonominės krizės šalyje. Nuosavo verslo praradimas, darbo vietų nebuvimas naujoje vietoje privertė ieškoti alternatyvių pajamų šaltinių. Ypatingai sunkioje situacijoje atsidūrė moterys, kurios dėl pareigos šeimai neturi galimybių dirbti pilną darbo dieną. Todėl mes įsitikinę, kad verslumo mokymai paskatins dalyves steigti nuosavą verslą savarankiško užimtumo (freelance) būdu. Verslumo įgūdžiai pagerins persikėlusių moterų socialinę padėtį, pakels jų savivertę, palengvins integraciją į vietos bendruomenę. Tokiu būdu žmonės pasijus naudingais ne tik savo šeimai, bet ir visuomenei “, - papasakojo EEC direktorė Beatričė Beliavciv.

   Vieną iš galimybių pagerinti finansinę padėtį ir pradėti nuosavą verslą suteikia savarankiškas užimtumas (freelance). Tačiau nuosavo verslo pradžiai reikalingos tam tikros žinios, kurios palengvina darbo organizavimą, suteikia galimybę teisingai pasirinkti prioritetus, surasti optimalius prekių ar paslaugų realizavimo būdus. Mokymų Lvove ir Drohobyčiuje metu dalyvės gavo bazinių žinių ir praktinių įgūdžių apie savarankiško užimtumo galimybes. Mokymų tikslas buvo sutelktas į nuosavo verslo idėjos realizaciją nuo motyvacijos iki verslo plėtros ir darbo coworking‘o būdu siekiant įgyvendinti bendrą verslo projektą.

   Pirmos dienos mokymus vedė verslo trenerė ir konsultantė iš Lietuvos Julija Kubova. „Ateityje viskas priklauso nuo pačių dalyvių tikslų, tačiau šie mokymai suteikia puikią starto galimybę savo užimtumo įvertinimui ir naujos papildomos veiklos pradžiai, motyvuoja vystyti savo veiklą arba užsiimti savo pamėgtu darbu. Tai užtikrina projekto tęstinumą. Neabejoju, kad šių mokymų dalyvės ateityje įgis papildomų žinių apie finansus ir marketingą, kurios būtinos pereinant nuo savarankiško užimtumo (freelance) iki nedidelės verslo įmonės įsteigimo. Nuosavas verslas pozityviai paveiks ne tik jas pačias, bet ir priimančią vietos bendruomenę, į kurią jos persikėlė.“ – pabrėžė Julija Kubova.

   Antrąją mokymų dieną dalyvės gavo praktinių žinių apie efektyvią verslo informacijos sklaidą socialiniuose tinkluose, kuriomis pasidalijo persikėlusi iš Donecko žurnalistė, tapusi sėkminga freelance‘re Natalija Kazionnova. Verslo trenerė Svitlana Zakrevska iš Kijevo taip pat supažindino dalyves su efektyvaus darbo galimybėmis pritaikant Coworking‘o veiklos modelį.  

   Mokymų dalyvės aukštai įvertino gautas žinias ir galimybes jas pritaikyti praktikoje. „Mes net neįtarėme kokie vidiniai resursai ir potencialas mumyse slypi. Dažnai mes turime idėją, tačiau ne visada suvokiame kaip ją įgyvendinti. Dabar pamatėme paslėptas kliūtis, kurios trukdė realizuoti sumanymus. Šie mokymai suteikė žinių kaip jas apeiti ir atrasti savyje naujų resursų. Mes supratome kaip judėti į priekį, aiškiau pamatėme savo tikslą, suvokėme kiek daug galime padaryti. Tai išties vertingi mokymai“, - dalijosi įspūdžiais Krymo totorių  moterų klubo Lvove narė Lilė Ipčy.

   Svarbia mokymų sudedamąja dalimi tapo susitikimas su poetu, politologu, Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininku Adu Jakubausku. Viena iš problemų, su kuria susidūrė persikėlusi iš okupuoto Krymo totorių bendruomenė tapo tautinės tapatybės, kultūrinių ir religinių tradicijų išsaugojimas naujoje kultūrinėje aplinkoje. Profesorius Jakubauskas papasakojo apie Lietuvos totorių patirtį puoselėjant kultūrą ir tradicijas 620 metų bėgyje.   

   Mokymuose dalyvavo virš 40 moterų, kurių dauguma – Krymo totorių bendruomenių atstovės, persikėlusios į Lvovo regioną po Krymo okupacijos.

   Projektas "Savarankiškas užimtumas ir pilietinis aktyvumas - priverstinai perkeltų asmenų iš Rytų Ukrainos ir Krymo totorių integracijos ir socialinės įtraukties sėkmės garantas“ numato verslumo, savarankiško užimtumo ir socialinio aktyvumo mokymus priverstinai šalies viduje perkeltiems asmenims, ypatingą dėmesį skiriant Krymo totorių bendruomenėms, siekiant ženkliai palengvinti jų integraciją į vietos bendruomenes ir paskatinti socialinę įtrauktį.

   Projektą vykdo VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC)  kartu su vietos partnerinėmis organizacijomis „Krymo pilietinės visuomenės institutas“ ir visuomenine organizacija „Araket“.

   Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

   Informacinis partneris – televizijos kanalas АТR.

    

   Informacija kontaktams:

   Beatričė Beliavciv,

   VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ direktorė

   tel. +380 67 208 89 00

   mailto: [email protected]

   [email protected]

    

    

   Naujienlaiškio prenumerata