Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Parengtas ir publikuotas siuvimo pramonės gaminių eksporto į Europos Sąjungą vadovas Ukrainos verslininkams

Sukurta 2017.06.06 / Atnaujinta 2017.06.06 15:12
  Parengtas ir publikuotas siuvimo pramonės gaminių eksporto į Europos Sąjungą vadovas Ukrainos verslininkams

  Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programos paramos dėka neseniai ukrainiečių kalba buvo parengtas ir publikuotas siuvimo pramonės gaminių eksporto į Europos Sąjungą vadovas Ukrainos verslininkams. Bendradarbiaudami su Ukrainos lengvosios pramonės įmonių asociacija, jo parengimą inicijavo Lietuvos patarėjas Ukrainos Vyriausybei integracijos į Europos Sąjungą klausimais Darius Žeruolis kartu su Ukrainos Vyriausybės Europos ir Euro-Atlantinės integracijos biuru. Vadovą parašė ukrainiečiai ekspertai Olehas Myroshnichenko, Maryna Nelina ir Olena Feleniuk.

  Eksporto į ES vadovas buvo parengtas siekiant kelių tikslų, visų pirma švietėjiško, nes buvo norima informuoti  apie laisvosios prekybos erdvės su Europos Sąjunga tiekiamas galimybes Ukrainos siuvimo pramonei, o tuo pačiu iš Ukrainos dalyvavimo kuriant šią erdvę kylančiais reguliavimo pokyčiais bei patarti verslui, kaip prie jų prisitaikyti.

  Vadovu taip pat buvo siekiama stiprinti tarpusavio pasitikėjimą tarp  Ukrainos vyriausybės ir  verslo bendruomenės - pradėti kurti kokybiškai naują administracinę kultūrą, kuomet valdžia ne tik nustato reguliacinius reikalavimus, bet ir paaiškina verslui suprantama kalba ir suteikia patarimų, kaip juos atitikti. Galiausiai buvo siekiama i prisidėti prie Ukrainos Vyriausybės bei Europos Sąjungos delegacijos Ukrainoje pastangų konkrečiais pavyzdžiais informuoti apie Ukrainos bei Europos Sąjungos Asociacijos sutarties turinį.

  Pabrėžtina, kad Ukrainos galimybės daugiau eksportuoti į Europos Sąjungą ir taip didinti savo šalies gerovę priklauso ne tik ir ne tiek nuo atitikties ES normoms, o nuo to, kaip ryžtingai Ukrainos Vyriausybė kurs ir įtvirtins veiksmingas, skaidrias ir efektyvias valstybės institucijas bei rinkos ekonomiką.

  Šis vadovas bus pristatytas Ukrainos lengvosios pramonės darbuotojų profesinės šventės išvakarėse birželio 8 d. Černigove vyksiančiame Ukrainos lengvosios pramonės verslo metiniame forume.

  Su elektronine leidinio kopija susipažinti galima www.bit.ly/Експорт_одягу_до_ЄС. Daugiau informacijos apie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo programą, jos projektus Ukrainoje ir paramos galimybes suinteresuotoms Ukrainos institucijoms bei nevyriausybinėms organizacijoms galima rasti www.orangeprojects.lt/en

  Naujienlaiškio prenumerata