Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Poltavos srityje surengtos Lietuvos dienos

Sukurta 2017.09.27 / Atnaujinta 2017.09.27 16:58
   Poltavos srityje surengtos Lietuvos dienos
   Poltavos srityje surengtos Lietuvos dienos
   Poltavos srityje surengtos Lietuvos dienos
   Poltavos srityje surengtos Lietuvos dienos

   Rugsėjo 22-23 dienomis Poltavos srities Kremenčiuko mieste vyko Lietuvos dienos, skirtos Lietuvos ir Ukrainos verslo santykių stiprinimui, vietos savivaldos ryšių skatinimui ir Lietuvos pažinimui.

   Kremenčiuko mieste, turinčiame apie 230 tūkst. gyventojų, apsilankė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis kartu su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Leonavičiumi,  šešiolika Lietuvos verslo atstovų iš Lietuvos bei Lietuvos verslininkais, dirbančiais Ukrainoje, kuriuos subūrė komercijos atašė Ukrainoje Rimantas Šegžda. Taip pat į Kremenčiuką atvyko ir Alytaus miesto delegacija, vadovaujama Alytaus miesto tarybos narės Gintarės Rimkutės Merčaitienės. Alytaus ir Kremenčiuko miestai sėkmingai plėtoja bendradarbiavimą, kuris bus įtvirtintas spalio 19 d. planuojamo Alytaus mero Vytauto Grigaravičiaus vizito į Kremenčiuką metu pasirašant miestų bendradarbiavimo sutartį.

   Lietuvos delegacija ir Kremenčiuko meras iškilmingai atidarė Lietuvos ir Ukrainos verslo forumą. Po plenarinės forumo sesijos Lietuvos verslininkai dalyvavo darbo grupėse „Efektyvi energetika“  ir „Investicijos, įmonių steigimas Lietuvoje“, vyko B2B verslo kontaktų renginys. Iš viso renginyje dalyvavo apie 180 dalyvių iš 6 Ukrainos sričių.  Forumo metu Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimus su Poltavos srities prekybos ir pramonės rūmų Kremenčiuko padalinio bei Čerkasų prekybos ir pramonės rūmų vadovais.

   Po forumo atidarymo Lietuvos atstovai glaudų šalių bendradarbiavimą aptarė su Kremenčiuko miesto metu Vitalijumi Maleckiu, miesto tarybos sekretoriumi Jurijumi Gricenko ir keturiais miesto mero pavaduotojais.

   Delegacija pasveikino ir apdovanojimus įteikė jaunimo viktorinos apie Lietuvą, kurioje dalyvavo net 402 dalyviai, nugalėtojams, kuriuos atrinkti padėjo Lietuvos kultūros atašė Ukrainoje Jurgis Giedrys. Viktorina buvo skirta pagilinti jaunimo žinias apie Lietuvos istoriją ir kultūrą, jos ryšius su Ukraina.

   Tos dienos vakarą ambasada organizavo priėmimą Ukrainos įmonėje „Lukas“, kurioje dalyvavo miesto vadovybė, tarybos nariai, kaimynių miestų valdžios atstovai, verslininkai, kultūros ir spaudos atstovai. Ambasadorius M. Janukonis įteikė padėkas ir dovanas miesto merui V. Maleckiui, tarybos sekretoriui J.Gricenko bei kitiems pareigūnams ir verslininkams, prisidėjusiems prie Lietuvos ir Poltavos srities bei  Kremenčiuko miesto bendradarbiavimo stiprinimo įvairiose srityse.

   Rugsėjo 23 d. Kremenčiuko tarybos sekretorius  J. Gricenko ir Lietuvos ambasados Ukrainoje įgaliotasis ministras Gvidas Kerušauskas atidarė parodą „Kremenčiuko įvaizdis-2017“, o Lietuvos kapitalo įmonė „Šakotis-Ukraina“ festivalyje „Saldusis Kremenčiukas“ miesto gyventojams pristatė šakočio kepimo tradicijas.

   Lietuvos dienų renginius organizavo Lietuvos ambasada kartu su Kremenčiuko miesto savivaldybe, Kremenčiuko miesto tarptautinių ryšių ir ekonominio vystymo centru „ Kremenčiuk Invest“ , Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais  bei  Poltavos  Kremenčiuko  filialo  prekybos ir pramonės rūmais. Renginius rėmė fondas “Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“ , kompanijos „Novus“,  „Silber Auto“, Tūta“ , „Enerstena“, “Rubineta“, „Fortex“, „Šakotis- Ukraina“, „Kauno keliai“, „Perlo draudimas“.

   Nuotraukos: Kremenčiuko miesto administracijos.

   Naujienlaiškio prenumerata