Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Projekto „Lietuvos patirtis Ukrainai – naujos bendradarbiavimo ES galimybės“ mokymai

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 15:51
  Projekto „Lietuvos patirtis Ukrainai – naujos bendradarbiavimo ES galimybės“ mokymai

  Projekto „Lietuvos patirtis Ukrainai – naujos bendradarbiavimo ES galimybės“ apimtyje, kurį įgyvendina UAB „JOSTRA“ (konsultacinė kompanija, Lietuva), Savivaldybės institucija Miesto institutas (Lvovas) ir Lietuvos Respublikos generalinis garbės konsulatas Lvove buvo organizuoti mokymai, skirti ES finansinės paramos gavimo mechanizmų suvokimui ir bendradarbiavimo su ES šalimis gilinimui.

  Projekto tikslas -   perduoti Lietuvos integracijos į ES patirtį Ukrainos regionams, pasidalinti projektų efektyvumo galimybių didinimo būdais ir instrumentais, skatinti Ukrainos regionų ekonominį ir socialinį vystymą.

  Projekto įgyvendinimas buvo pradėtas 2018 m. balandžio mėnesio konferencija „Lietuva vakarų Ukrainai – patirtis ir galimybių ES atskleidimas“, kuri paskatino Lietuvos ir Ukrainos ekspertų bendradarbiavimą atliekant Lvovo miesto ir regiono poreikių kokybinį tyrimą.

  Antruoju etapu tapo diskusijų ir mokymų pravedimas, kuriuose dalyvavo tiksliniai ekspertai, visuomenės aktyvistai, savivaldos atstovai.

  Birželio 12-13 dienomis Lietuvos ekspertai pravedė mokymus ir viešą diskusiją. 

  Mokymų apimtyje buvo aptarti aktualūs ES struktūrinių fondų investicijų efektyvaus įvertinimo klausimai, mokymų dalyviai daugiau sužinojo apie investicinių projektų įvertinimo metodus ir priemones siekiant gauti ES paramą, susipažino su kaštų ir naudos analizės  metodu (Cost Benefit Analysis - CBA).

  Dr. Jonas Stravinskas, UAB „JOSTRA“ direktorius, Europos Komisijos programos Horizon2020 ekspertas pabrėžė, kad „naudojantis ES investiciniais fondais svarbu pasirinkti efektyvius sprendimus, duodančius maksimalią naudą ateities ekonomikai. Svarbu, kad projektai spręstų esančias aktualiausias vietos savivaldos problemas “

  Viena iš populiariausių aptarimo ir analizės pravedimo temų tapo socialinės politikos ir gyventojų socialinės apsaugos sąnaudų vertinimas iš investicijos pozicijų.

  Vilniaus Universiteto profesorius dr. Boguslavas Gruževskis, Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas, Europos komisijos ekspertas, papasakojo apie Lietuvos patirtį ekonomizuojant socialinės politikos vystymo sąnaudas, taip pat buvo aptartos socialinių investicijų sąvokos ir jų efektyvus panaudojimas Europos šalyse kuriant gerovę, socialinės paramos įtaka piliečių socialiniam aktyvumui, bendros Lietuvos ir Ukrainos problemos ir pasiekimai. Mokymų eigoje buvo suformuluotos Ukrainos regionų ir atskirai Lvovo miesto savivaldos organų socialinės sferos pagrindinės problemos, jų sprendimo efektyvūs būdai.

  Projekto ekspertas Saulius Smalys, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos diplomatas akcentavo, kad „šiandien kiekvienas ukrainietis turi suprasti, kad pagrindiniu ES prioritetu yra aplinkos apsaugos politika ir jei Ukraina nori tapti atsakinga ir įžvalgia Europos šalimi, verta daugiau gauti žinių apie principus ir reikalavimus, keliamus aplinkos apsaugos projektams ES. Tuo pačiu reikėtų išnaudoti visas galimybes šios sferos plėtrai ir „žaliosios ekonomikos“ vystymui šalyje“

  Apibendrinančiu renginiu tapo viešoji diskusija „Lvovas, kaip ES standartų adaptacijos centras Ukrainoje?“, kurioje vietos savivaldos ir verslo atstovai, visuomenės aktyvistai turėjo galimybę aptarti Lietuvos patirtį ES investicijų įgyvendinimo srityje, padiskutuoti, ar gali ir nori Lvovas tapti Ukrainos regionu, iš ES ateinančias naujoves įgyvendinančiu pirmiau už kitus šalies regionus.

  Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

  Naujienlaiškio prenumerata