Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Ukrainoje minimas Valstybės atkūrimo Šimtmetis

Sukurta 2018.02.22 / Atnaujinta 2018.02.22 17:29
   Ukrainoje minimas Valstybės atkūrimo Šimtmetis
   Ukrainoje minimas Valstybės atkūrimo Šimtmetis
   Ukrainoje minimas Valstybės atkūrimo Šimtmetis
   Ukrainoje minimas Valstybės atkūrimo Šimtmetis

   Vasario mėnuo Ukrainos sostinėje ir regionuose gausiai paženklintas Lietuvos valstybės atkūrimo Šimtmečiui paminėti skirtais renginiais.

   Kijevo lietuviai ir Lietuvos draugai Vasario 16-ąją susirinko į akciją „Sveikinu Lietuvą!“, kurios metu ant Pilies kalno buvo išskleista įspūdinga 40 kv. metrų dydžio Trispalvė ir sugiedota Tautiška giesmė. Tądien panaši akcija surengta ir Lvovo centre esančioje Turgaus aikštėje su ambasadoriumi Mariumi Janukoniu ir Lvovo miesto meru Andriy Sadoviy priešakyje, o Lvovo rotušė pasipuošė šventiniu plakatu-sveikinimu nuo Lvovo miesto gyventojų.

   Šventinę nuotaiką Ukrainos miestams dovanoja Valstybinis Vilniaus kvartetas, Vasario 16-ąją koncertavęs Lvove, vasario 18-ąją – Ivano Frankivske, o vasario 21-ąją – Kijeve. Prieš prasidedant koncertui Kijeve Lietuvą su Valstybės atkūrimo Šimtmečiu pasveikino Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andriy Parubiy. Savo koncertų turą kvartetas užbaigs vasario 23-ąją Dnipro mieste. Į koncertus susirinkusiems miesto svečiams apie Šimtmečio istorinę svarbą pasakoja ambasadorius Marius Janukonis, o Lietuvos garbės konsulų minėtuose miestuose dėka, šventė tęsiasi tai progai skirtame priėmime.

   Dar vasario 1 d. Lietuvos ambasada iniciavo akciją „Sveikinu Lietuvą“ socialiniame tinkle „Facebook“, kuria Ukrainos žmonės buvo pakviesti įrašyti video-sveikinimą Lietuvai. Akciją pradėjo žinomas Ukrainos rašytojas Andrei Kurkov, o jo pavyzdžiu pasekė ir kiti žinomi Ukrainos žmonės – Kijevo meras Vitalijus Klyčko, Aukščiausios Rados deputatė Nadija Savčenko, muzikos grupės „TaRuta“ ir „Brutto“, buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Grigoriy Chyžniak, sportininkas Vladimir Klyčko, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bataliono „Aidar“ kariai, menininkė Anastasija Dmytruk, Luhansko srities moksleiviai, Kijevo futbolo klubo „Dinamo“ sirgaliai ir kiti Lietuvos draugai.

   Vasario 16-osios išvakarėse ambasados Ukrainoje kiemas pasipuošė įspūdingu Lietuvos simboliu. iškilmingai atidengta verslininko Roberto Gabulo iniciatyva skulptorių Arūno Sakalausko, Oles Sydoruk ir Borys Krylov sukurta Vyčio skulptūra.

   Šventiniai renginiai tęsis ir toliau. Kovo mėnesį Šimtmečio minėjimą koncertais Kijeve ir Severodonecke (Luhansko sritis) pratęs šv. Kristoforo kamerinis orkestras, o birželio mėnesį į bendrą šventę Kijeve pakvies Šimtmečius mininčios Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados.

   Naujienlaiškio prenumerata