Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Ukrainos Drohobyčiaus mieste vaikai iš priverstinai persikėlusių iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos šeimų kartu su vietos bendruomene mokėsi lyderystės ir efektyvaus darbo komandoje

Sukurta 2017.10.15 / Atnaujinta 2017.10.15 09:53
   Ukrainos Drohobyčiaus mieste vaikai iš priverstinai persikėlusių iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos šeimų kartu su vietos bendruomene mokėsi lyderystės ir efektyvaus darbo komandoje
   Ukrainos Drohobyčiaus mieste vaikai iš priverstinai persikėlusių iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos šeimų kartu su vietos bendruomene mokėsi lyderystės ir efektyvaus darbo komandoje

   2017 spalio 10 d. Lvovo apskrities Drohobyčiaus mieste įvyko psichologiniai praktiniai užsiėmimai vaikams iš šeimų, persikėlusių iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos kartu su priimančios bendruomenės vaikais, skirti socialinių ir komunikatyvių įgūdžių ugdymui, skatinantys kūrybiškumą, lyderystę ir efektyvų  darbą  komandoje. Renginio organizatorius VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC), vietos partnerinė organizacija: Visuomeninė organizacija „Araket“.

   Renginio tikslas – padėti vaikams, patyrusiems įprastos namų aplinkos praradimo psichologinę traumą, atsiskleisti naujame sociume, įgyti neverbalinės komunikacijos įgūdžių, išmokti konstruktyviai bendradarbiauti siekiant tikslo. Psichologiniame užsiėmime dalyvavo dvylika 8 – 11 metų vaikų iš musulmoniškų Krymo totorių bei kitų persikėlusių į Drohobyčių šeimų, o taip pat mažieji vietos bendruomenės atstovai.

   Praktinio užsiėmimo metu buvo naudojamas art-metodikų kompleksas, susidedantis iš piešimo, lipdymo kolažo technikos darbų, mokymus pavedė psichologė praktikuojanti psichoterapeutė Lidija Koval.

   „Vaikai iš tradicinių Krymo totorių šeimų ir vietos bendruomenės puikiai papildo vieni kitus, užsiėmimo metu jie stebi ir palaiko partnerius. Visada vaikų grupėse yra hiperaktyvūs vaikai ir tie, kurie lieka antrame plane. Tačiau vaikiai, kurie iš pirmo žvilgsnio liko kitų šešėlyje, atliko ypatingai didelį vidinį darbą – jie itin tiksliai sekė trenerę, atliko užduotis, dalijosi savo emocijomis. Užsiėmimo metu pavyko pasiekti rezultatyvaus visų dalyvių bendradarbiavimo“, - teigė Lidija Koval.

   Psichologiniai praktiniai užsiėmimai vaikams Drohobičiuje - paskutinis šių metų projekto renginys. „Vaikai, persikėlę iš Krymo ir Rytų Ukrainos, ypač iš tradicinių musulmoniškų šeimų, dažnai jaučia nepasitikėjimą juos supančia aplinka, baimę būti nepriimtam naujame kolektyve. Komunikatyvių įgūdžių ugdymas, mokėjimas išreikšti save bendrame kūrybiniame darbe komandoje padeda vaikams lengviau kurti santykius su aplinka, atskleisti savo gebėjimus, kūrybiškumą. Rezultate tai padidiną jų bendrąjį socialinį aktyvumą ir įtrauktį, ko pasėkoje palengvinama integracija į vietos bendruomenę ne tik vaikų, bet ir jų tėvų. Mes gerai vertiname užsiėmimo rezultatus, nes skirtingų tautybių ir kultūrų vaikai, dalis kurių nebuvo iki tol pažįstami, gavo įdomią komunikacinę patirtį, kuri padėjo pasiekti bendro rezultato. Tai taps vertingais įgūdžiais ateityje“,  - apibendrino EEC direktorė Beatričė Beliavciv.

   Bendroji informacija:

   Projektas "Savarankiškas užimtumas ir pilietinis aktyvumas - priverstinai perkeltų asmenų iš Rytų Ukrainos ir Krymo totorių integracijos ir socialinės įtraukties sėkmės garantas“ numato verslumo, savarankiško užimtumo ir socialinio aktyvumo mokymus priverstinai šalies viduje perkeltiems asmenims, ypatingą dėmesį skiriant Krymo totorių bendruomenėms, siekiant ženkliai palengvinti jų integraciją į vietos bendruomenes ir paskatinti socialinę įtrauktį. Projektą vykdo VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC).

   Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

   Informacija kontaktams:

   Beatričė Beliavciv,  VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ direktorė

   tel. +380 67 208 89 00

   mail: [email protected]

    

   Naujienlaiškio prenumerata