Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Ukrainos Vinicos mieste surengtas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas

Sukurta 2016.11.07 / Atnaujinta 2016.11.07 15:16
  Ukrainos Vinicos mieste surengtas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas

  Vinicoje lapkričio 2–4 dienomis įvyko Lietuvos ambasados Ukrainoje surengtas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas.

  Forumą, kuriame dalyvavo daugiau kaip 50 studentų iš trylikos skirtingų Vinicos, Žitomyro, Chmelnickio ir kitų regionų universitetų, priėmė šiuo metu Vinicos mieste įsikūręs Donecko nacionalinis universitetas.

  „Simboliška, kad apie saugumo politiką ir iššūkius kalbame būtent Donecko nacionaliniame universitete, kuris prieš dvejus metus turėjo palikti Donecką ir dabar sėkmingai tęsia veiklą Vinicoje. Tikimės, kad forumo temos padės geriau suprasti pakitusią  Ukrainos ir tarptautinę realybę, kritiškai pažvelgti į saugumo politikos procesus“, – sveikindamas dalyvius sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

  Pirmąją dieną studentai su ekspertais ir analitikais iš Lietuvos, Ukrainos, Norvegijos ir NATO diskutavo apie saugumo politiką, hibridinį karą Ukrainoje, NATO ir Ukrainos bendradarbiavimą. Su studentais bendravo buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Volodymyras Ohryzko, NATO atstovybės Ukrainoje vadovas Alexanderis Vinnikovas, Norvegijos karinių jūrų pajėgų komodoras Hansas Helsethas, Ukrainos hibridinio karo ekspertas Evhenas  Magda.

  Antrąją dieną studentai patys tapo NATO šalių ambasadoriais ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos politikos direktoriaus Vaidoto Urbelio vadovaujamos simuliacijos metu turėjo galimybę priimti sprendimus Šiaurės Atlanto Taryboje bei NATO ir Ukrainos komisijoje.

  Tai – jau ketvirtas Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje, šiuo metu vykdančios NATO kontaktinės atstovybės funkcijas, surengtas Euroatlantinis jaunimo saugumo forumas. Tokie renginiai jau įvyko Odesoje, Charkove, Dnipre, taip pat trumpesnis, vienos dienos renginys buvo organizuotas Mariupolyje. Šią iniciatyvą planuojama tęsti ir ateityje.

  Forumas surengtas bendradarbiaujant su NATO atstovybe Ukrainoje, Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos garbės konsulu Žitomyre.

  Naujienlaiškio prenumerata