Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Rusijoje vyksta laisvų rinkimų vagystė, ES turėtų reaguoti ryžtingiau

Sukurta 2021.05.10 / Atnaujinta 2021.05.10 16:40
   G. Landsbergis: Rusijoje vyksta laisvų rinkimų vagystė, ES turėtų reaguoti ryžtingiau

  Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Ministras sakė, kad Rusija, pažymėdama Pergalės dieną, demonstruoja savo politikos militarizaciją, o padėtis prie Ukrainos sienų bet kada gali pradėti blogėti. 

  „Kalinamo opozicijos lyderio Aleksėjaus Navalno organizacija paskelbta ekstremistine, sunaikinant galimybę jam dalyvauti bet kokiame politiniame gyvenime ir taip prieš artėjančius Dūmos rinkimus paralyžuojant vienintelį režimui oponuoti galintį judėjimą. Žmonių rinkimų teisės vagystė jau vyksta, todėl ES, matydama žmogaus teisių pažeidimus, turėtų reaguoti ryžtingiau“, – sakė ministras ir pabrėžė, kad būtina mažinti Rusijos karinių žvalgybų atstovų skaičių ES bei labiau remti Rusijos pilietinę visuomenę.

  Pasak G. Landsbergio, jei nebus principingos ES reakcijos į Rusijos, suorganizavusios teroristinį išpuolį Čekijoje – ES ir NATO narėje, veiksmus, ji tai traktuos kaip atvirą kvietimą toliau tęsti išpuolius. „ES turi veikti strategiškai, o mūsų įsitraukimas Rytų partnerystės šalyse turi geopolitinę reikšmę“, - teigė G. Landsbergis.

  Nuotolinio susitikimo su JAV Prezidento specialiuoju pasiuntiniu Johnu Kerry metu G. Landsbergis Baltijos valstybių vardu atkreipė dėmesį, kad klimato kaita turi įtakos ne tik socialiniams ir ekonominiams procesams, bet ir saugumo užtikrinimui. Ministras kvietė JAV kartu su ES skatinti keisti didžiųjų teršėjų nuostatas dėl neigiamo klimato kaitos poveikio, naujų galimybių inovacijų ir žaliųjų technologijų srityse. Pasak ministro, Baltijos valstybės pasiekė nemažą progresą atsinaujinančios energetikos ir žiedinės ekonomikos srityse, kuriuo galėtų pasidalinti su labiausiai pažeidžiamomis Rytų kaimynystės šalimis.

  Kalbėdamas apie situaciją Vakarų Balkanuose, užsienio reikalų ministras akcentavo ES politinio įsitraukimo regione ir jau duotų įsipareigojimų laikymosi svarbą, pabrėžė, kad ES nebuvimas regione sudaro vakuumą, atveria duris kitų šalių kišimuisi, neatitinka ES strateginių tikslų. 

  „Patikima ir reali ES plėtros perspektyva yra geriausia geopolitinė investicija į regiono stabilumą ir saugumą. Raginu valstybes nares, turinčias neišspręstų dvišalių klausimų, kuo greičiau juos išspręsti, kad galėtume neatidėliojant pradėti stojimo derybas su Šiaurės Makedonija ir Albanija, liberalizuoti vizas Kosovui“,  - sakė ministras. 

  Nuotrauka: Europos Sąjungos naujienų tarnyba

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Print screen.JPG

  Birželio 14 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »
  06_14_1.jpg

  Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

  Atstovybių naujienos »

  Aut. Alicia González

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

  Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
  DSC_6431-2.jpg

  Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

  Daugiašaliai santykiai »
  84d0b12a-c2fb-42f4-b4ae-ae39b1e75005.jpg

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais. Taryboje itin daug dėmesio skirta pasaulinės prekybos sistemos stiprinimui, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reformai bei būtinybei ES ir JAV imtis lyderystės šiuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »