Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos finansinių institucijų bendradarbiavimas finansinių technologijų srityje

Sukurta 2021.05.13 / Atnaujinta 2021.05.13 16:31

Gegužės 12 dieną vyko pirmas nuotolinis Lietuvos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) finansinių institucijų susitikimas, kurį iniciavo Lietuvos ambasada PAR. Susitikime dalyvavo abiejų šalių Finansų ministerijos, Lietuvos banko, PAR rezervų banko ir finansų sektoriaus priežiūros institucijų atstovai.

Jo metu buvo pristatyta abiejų šalių finansų technologijų skatinimo politika ir ekosistema, verslo ir reguliacinė aplinka, buvo aptarti svarbiausi abiejų šalių pasiekimai, o taip pat iššūkiai, su kuriais susiduria institucijos, siekdamos sudaryti kuo palankesnes sąlygas inovacijoms ir išvengti kylančios rizikos.

Sveikindamas Lietuvos ir Pietų Afrikos institucijų atstovus, Lietuvos ambasadorius PAR Dainius Junevičius sakė, kad Lietuva ir Pietų Afrika, būdamos Europos ir Afrikos žemynų lyderės finansinių technologijų srityje, gali nemažai laimėti, dalindamosi informacija ir gerąja patirtimi, kurdamos palankią ir patrauklią reguliacinę ir verslo aplinką inovatyvioms finansinių technologijų kompanijoms.

Lietuvos finansų vice-ministrė Vaida Česnulevičiūtė pažymėjo, kad surengtas dvišalis susitikimas yra svarbus, siekiant dviejų šalių institucijoms geriau pažinti vienoms kitas, pasidalinti patirtimi ir tokiu būdu sudaryti prielaidas nuolat gerinti reguliacinę ir verslo aplinką abejose šalyse.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas šalia dvišalio bendradarbiavimo kvietė kartu ieškoti būdų, siekiant sukurti globalią reguliacinę finansinių technologijų aplinką ir ekosistemą, kad verslas bet kurioje pasaulio šalyje galėtų veikti lanksčiai ir efektyviai.

Apibendrindamas ambasadorius D. Junevičius pažymėjo, kad institucinis dialogas paskatins ir verslo ryšius bei patikino, kad ambasada yra pasirengusi padėti Lietuvos kompanijoms, besidominčioms PAR finansinių technologijų rinka.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ambasadoriaus kredenciniai_02.jpg

Balandžio 14 dieną Pretorijoje Lietuvos ambasadorius Pietų Afrikos Respublikoje Dainius Junevičius įteikė skiriamuosius raštus šalies prezidentui Cyrilui Ramaphosai.

Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
DSC_4609.jpg

Kovo 16 dieną Stokholme reziduojanti paskirtoji Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ambasadorė Lietuvai Brigitte Sylvia Mabandla pristatė skiriamųjų raštų kopijas užsienio reikalų viceministrui Mantui Adomėnui ir Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktoriui Audriui Brūzgai.

Dvišaliai santykiai »