Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Atnaujinta interneto svetainės apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje „Mano Europa“ veikla

Sukurta 2023.03.03 / Atnaujinta 2023.03.03 09:16
  Atnaujinta interneto svetainės apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje „Mano Europa“ veikla

  Apie Lietuvos narystę Europos Sąjungoje nuo kovo 2 dienos vėl informuoja veiklą atnaujinusi interneto svetainė „Mano Europa“, pasiekiama adresu manoeuropa.urm.lt.

  „Atviras dialogas su visuomene yra sėkmingos Lietuvos ES politikos pagrindas.  Tikimės, kad vieno langelio principu veikianti interneto svetainė ne tik paskatins mūsų piliečių susidomėjimą ES temomis, bet ir atvers naujas galimybes piliečiams įsitraukti į ES reikalų svarstymą“, - pažymėjo viceministrė Jovita Neliupšienė.  

  Nuo panašių portalų Manoeuropa.urm.lt skiriasi tuo, kad jame galima rasti visą aktualią informaciją Europos Sąjungos (ES) klausimais ir naujienas apie Lietuvos narystę ES vienoje vietoje.
  „Mano Europa“ suteikia išskirtinę galimybę pasiekti Lietuvos narystės ES informacinėje sistemoje (LINESIS) pateikiamą informaciją apie ES dokumentus, posėdžių laiką ir Lietuvos atstovus bei ES teismų bylas.

  Tikimasi, kad atviras, iki šiol tik ekspertams prieinamos informacijos pateikimas prisidės prie geresnio visuomenės įsitraukimo į ES reikalų svarstymą ir užtikrins skaidrų Lietuvos interesų atstovavimą.

  Interneto svetainėje aktualios ir naudingos informacijos galės rasti įvairios visuomenės grupės: pedagogai, mokiniai gali susipažinti su mokymo apie ES metodine medžiaga, ekspertai, dirbantys su ES klausimais, ras reikiamą informaciją apie ES Tarybos darbo grupių posėdžius, jų darbotvarkes. Visi besidomintys ES klausimais čia ras naujienas apie Lietuvos narystę ES, informaciją apie didžiausius Lietuvos narystės ES pasiekimus ir prioritetus skirtingose srityse.

  Svarstantys apie karjerą ES institucijoje galės susipažinti su informacija apie vykstančius konkursus ir mokomąja medžiaga. 

  Atnaujintas portalas aktualus ir valstybinėms institucijoms bei jų socialiniams partneriams – nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančiomis su ES klausimais. Socialiniams partneriams sudaryta galimybė registruotis svetainėje ir joje talpinti informaciją apie savo renginius, megzti ryšius tarpusavyje ir su valstybinėmis institucijomis, viešinti savo veiklą, susijusią su ES. Svetainėje sudaryta galimybė konsultuotis su visuomene dėl ES svarstomų klausimų.