Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis JT Saugumo Taryboje: neryžtingas atsakas Rusiją tik drąsina

Sukurta 2024.02.24 / Atnaujinta 2024.02.24 09:48
   G. Landsbergis JT Saugumo Taryboje: neryžtingas atsakas Rusiją tik drąsina
   G. Landsbergis JT Saugumo Taryboje: neryžtingas atsakas Rusiją tik drąsina
   G. Landsbergis JT Saugumo Taryboje: neryžtingas atsakas Rusiją tik drąsina

   Vasario 23 dieną, Rusijos invazijos į Ukrainą antrųjų metinių išvakarėse, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke kreipėsi į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu.

   Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad Maskva ignoruoja raginimus nutraukti brutalų karą. Ukraina aukojasi priešindamasi negailestingam agresoriui, reikia ryžtingų tarptautinės bendruomenės sprendimų. Šiandieniai mūsų pasirinkimai apibrėš šį šimtmetį, kaip XX a. 4-ojo dešimtmečio pasirinkimai apibrėžė praėjusį šimtmetį.

   „Ar ir toliau stengsimės patenkinti agresorių, kantriai ir kruopščiai besityčiojantį iš visko, ką ši organizacija brangina? Ar ir vėl leisime jam išvengti atsakomybės už agresiją? Ar ir toliau aukosime žmonių gyvybes ir žemes, klaidinami eskalacijos baimės ir naivių vilčių, kad šį kartą jis bus visiškai patenkintas? “ – klausė G. Landsbergis.

   Kviesdamas pasimokyti iš skaudžių istorijos pamokų, kai neryžtingumas atneša tik dar daugiau karo, G. Landsbergis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Čekijos vardu tarptautinę bendruomenę ragino prabusti: „Visų mūsų labui, prabuskime. Jei mums nepavyks, taisyklėmis grįsta tvarka sugrius.“

   Lietuvos diplomatijos vadovas kalbėjo, kad neryžtingas atsakas Rusiją tik drąsina. Nesustabdytas, Kremlius toliau plės nestabilumo zoną ir įžiebs daugiau konfliktų.

   „Šis karas turi būti laimėtas ir laimėtas ryžtingai. Tai ne tik Europos karas, tai iššūkis tarptautinei tvarkai, kuri, nors ir netobula, siekia, kad mūsų sienas ir suverenitetą apibrėžtų teisė, o ne karinė galia.“

   G. Landsbergis priminė, kad Lietuva, Latvija ir Estija ne vieną kartą buvo okupuotos to paties agresoriaus, kuriam šiandien priešinasi Ukraina.

   „Štai kodėl iš karčios patirties žinome – kad ir kokie žodžiai būtų ištarti, kad ir kokie susitarimai būtų pasirašyti, agresorius nesustos... kol jis nebus sustabdytas“, – sakė ministras.

    

   Visą Lietuvos diplomatijos vadovo pasisakymą anglų kalba Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje rasite čia.