Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Priverstinis civilinio orlaivio nutupdymas yra išpuolis prieš visą ES ir turi sulaukti griežčiausio atsako

Sukurta 2021.05.23 / Atnaujinta 2021.05.23 21:39

Gegužės 23 dieną Lietuva kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalis, kviesdama pavojingą incidentą dėl iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo priverstinio nutupdymo Minske aptarti rytoj Europos Vadovų Tarybos metu.

„Priverstinis tarp dviejų ES sostinių skridusio „Ryanair” lėktuvo nutupdymas ir ES piliečių laikymas įkaitais yra rimtas tarptautinių normų pažeidimas. Tai yra brutalus išpuolis prie visą ES ir turi sulaukti griežčiausio atsako“, - vertindamas situaciją, sakė užsienio reikalų ministras.

Vakare ministras telefonu kalbėjosi su ES Vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepu Borreliu.

Lietuva paragino partneres parengti bendrą ES pareiškimą, pripažinti šį incidentą kaip Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO – International Civil Aviation Organisation) taisyklių pažeidimą ir svarstyti bendrą ES rekomendaciją vengti Baltarusijos oro erdvės ateityje bei suspenduoti Baltarusijos narystę ICAO.

Lietuva taip pat paprašė ES partnerių iškviesti Baltarusijos ambasadorius visose ES sostinėse, išreiškiant stiprų protestą dėl Baltarusijos režimo veiksmų ir karinių lėktuvų panaudojimo, tokiu būdu sukeliant grėsmę keleivių saugumui ir civilinei aviacijai. Lietuva taip pat inicijuos griežčiausias tarptautines sankcijas nusikalstamam Minsko režimui.

URM žiniomis, nors lėktuvas jau buvo arčiau Vilniaus, esą dėl su saugumu susijusių priežasčių, jis buvo priverstas pakeisti kryptį ir su 171 keleiviu, tarp kurių buvo 12 ES šalių piliečiai, leistis Minske. Lėktuvą perėmė ir lydėjo du Baltarusijos kariniai orlaiviai. Labai svarbu, kad lėktuvu skrido ir Lietuvoje gyvenantis bei dirbantis Baltarusijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius, kurį Baltarusijos režimo pareigūnai sulaikė iš karto lėktuvui nusileidus Minske ir neleido jam tęsti kelionės.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »
chervyen.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5023.jpg

Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

Dvišaliai santykiai »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »