Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

Sukurta 2017.02.08 / Atnaujinta 2017.02.08 12:13
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui
   L. Linkevičius: esame pasirengę remti Gruziją ruošiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 8 dieną susitiko su Gruzijos valstybės ministru europinei ir euroatlantinei integracijai Viktoru Dolidze. Ministrai aptarė pasiruošimą artėjančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos darbotvarkę.

   Lietuvos diplomatijos vadovas akcentavo, kad ruošiantis lapkričio 24 d. Briuselyje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, reikės rasti teisingą balansą tarp praktinių Rytų partnerystės įgyvendinimo rezultatų ir platesnės strateginės vizijos. Lietuva pasirengusi glaudžiai koordinuotis ir remti Gruzijos siekius artėjančiame susitikime.

   L. Linkevičius pabrėžė, kad ne mažiau svarbu yra nelėtinti ES ir Gruzijos Asociacijos susitarimo įgyvendinimo tempo.

   „Sunkiu ir atkakliu darbu Gruzija užsitarnavo Rytų partnerystės lyderės vardą, tačiau, kaip rodo patirtis, tokį titulą šalims lengviau gauti, nei  jį išsaugoti. Tikiu, kad Gruzija ir toliau demonstruos kantrybę, susitelkimą ir atkaklumą bei išvystys gerą pagreitį įgyvendinant Asociacijos susitarime numatytas reformas“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Ambicingas Asociacijos susitarimas, visa apimtimi įsigaliojęs 2016 m. liepos 1 d., padės Gruzijai modernizuoti įvairias valstybės valdymo sritis bei toliau nuosekliai gilinti europinę integraciją. Baigiama derinti 2017–2020 m. Asociacijos darbotvarkė nustatys svarbiausius artimiausios trukmės tikslus.

   Kalbėdamas apie Gruzijos integraciją į NATO, Lietuvos ministras pažymėjo, kad Lietuva palaiko Gruzijos siekius ir paragino naudotis turimomis priemonėmis gilinti Gruzijos ir NATO bendradarbiavimą.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   564687.jpg

   Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

   Atstovybių naujienos »
   3.jpg

   Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   20181023URM0552.JPG

   Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

   Dvišaliai santykiai »

   Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

   Su Radviliskio meru.JPG

   Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas šį savaitgalį vykusios Chašurio miesto šventės metu už išskirtinę Lietuvos ambasados partnerystę, bendrų projektų inicijavimą ir įgyvendinimą paskelbtas miesto garbės piliečiu.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius su Lietuvoje viešinčia Sakartvelo (Gruzijos) parlamento delegacija aptarė Sakartvelo pažangą siekiant integracijos į Europos Sąjungą ir NATO, atkreipė dėmesį į parlamento vaidmenį įgyvendinant būtinas reformas.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata