Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
53743262390_e0a2cfb158_k.jpg

Gegužės 24 dieną Seime užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kaip Europos Tarybos Ministrų komiteto (ETMK) pirmininkas pristatė Lietuvos pirmininkavimo prioritetus ir programą Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) Nuolatiniam komitetui. Tai tradicinis išvažiuojamasis posėdis pirmininkaujančioje ETMK valstybėje.

Lietuvos pirmininkavimas ET » Ministerijos naujienos »
Presidency of Lithuania + CoE EN-LT.png

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį Strasbūre dalyvavo oficialioje Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybos Ministrų Komitetui perėmimo ceremonijoje. Lietuva organizacijai pirmininkaus artimiausią pusmetį – iki lapkričio 13 d.

Lietuvos pirmininkavimas ET »
Darbo grupės susitikimas (2).JPG

Gegužės 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinės teisės ekspertų darbo grupės susitikimas dėl Specialiojo tribunolo dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą įsteigimo. Tai jau 9-asis šios grupės susitikimas, pirmą kartą – Vilniuje. Tarptautinės teisės ekspertų darbo grupės, kuri buvo įsteigta Rusijai pradėjus nepateisinamą plataus masto agresijos karą prieš Ukrainą, užduotis  – rasti teisinius sprendimus, būtinus užtikrinti tarptautinę atsakomybę už agresijos nusikaltimą prieš  Ukrainą. Valstybių ir tarptautinių organizacijų ekspertai siekia rasti sprendimus dėl specialaus tarptautinio tribunolo, kuris galėtų tirti ir teisti Rusijos ir jos bendrininkės Baltarusijos politinius ir karinius lyderius už visą tarptautinę bendruomenę sukrečiantį ir toliau vykdomą agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Lietuvos pirmininkavimas ET » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »
G Landsbergis susitiko su ET generaline sekretore (1).JPG

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su į Vilnių atvykusia Europos Tarybos (ET) generaline sekretore Marija Pejčinović Burić. Susitikimo metu aptarti gegužės 17 dieną prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo ET Ministrų Komitetui prioritetai. 

Lietuvos pirmininkavimas ET » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
010 Viceministras E. Meilūnas dalyvavo susitikime su atstovais ET.JPG

Vasario 9 dieną viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo susitikime su Lietuvos institucijų atstovais, paskirtais dalyvauti Europos Tarybos komitetų, komisijų ir darbo grupių veikloje. Susitikimo metu aptartas Lietuvos pasirengimas nuo 2024 metų gegužės 17 dienos pirmininkauti Europos Tarybos Ministrų komitetui. Renginio metu pristatyti planuojami pirmininkavimo prioritetai ir renginiai, pirmininkavimo logotipas.

Lietuvos pirmininkavimas ET » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų