Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas dalyvavo Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 17:02
  Viceministras M. Adomėnas dalyvavo Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių užsienio reikalų ministrų susitikime

  Birželio 2 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Šiemet tai jau antras toks susitikimas, surengtas NB8 formato bendradarbiavimą kuruojančios Suomijos.

  Susitikimo metu aptarta padėtis Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje, santykiai su Kinija, NATO, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos darbotvarkės aktualijos, Arkties Tarybos susitikimas.

  Diskusijos metu visi jos dalyviai sutarė, kad šiandieniniai iššūkiai tiek Šiaurės-Baltijos regiono kaimynystėje, tiek pasaulyje reikalauja sutelkto atsako, kuris įmanomas tik išlaikant vienybę ir koordinuojantis pozicijas bei veiksmus tiek regiono, tiek tarptautiniu lygmeniu. 

  Kitą NB8 užsienio reikalų ministrų susitikimą planuojama surengti Suomijoje rugsėjo 14-15 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_8525.jpg

  Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo virtualiame Šiaurės ir Baltijos aštuoneto šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai kalbėjosi apie transatlantinius santykius, padėtį Baltarusijoje, santykių su Jungtine Karalyste perspektyvas, aptarė Covid-19 pandemijos iššūkius ir bendrą atsaką į juos, ir kitus darbotvarkės klausimus.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  50322504981_e07eb2c3f2_k.jpg

  Rugsėjo 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime. Ministrai aptarė užsienio ir saugumo politikos, regioninio bendradarbiavimo aktualijas, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, Covid-19 pandemijos ir klimato kaitos iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Rugsėjo 8-9 dienomis ministras Linas Linkevičius Taline (Estijoje) susitiks su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptarti aktualius užsienio ir saugumo politikos bei regiono bendradarbiavimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »