Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Zagrebe atidaryta paroda apie Lietuvos piliakalnius

Sukurta 2021.05.13 / Atnaujinta 2021.05.13 15:21
  Zagrebe atidaryta paroda apie Lietuvos piliakalnius

  Gegužės 12 dieną Zagrebo archeologijos muziejaus galerijoje Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė kartu su muziejaus direktoriaus pavaduotoju Ivanu Radman-Livaja bei Kroatijos Parlamento (Saboro) vicepirmininku Željko Reineriu atidarė parodą „(Ne)matomi Lietuvos piliakalniai“.

  Sveikinimo kalboje J.Raguckienė džiaugėsi, kad dėl Covid-19 pandemijos ir žemės drebėjimo Zagrebe atidėtą parodą po metų pertraukos pavyko sėkmingai atidaryti naujose patalpose. Ambasadorė dėkojo parodos rengėjams už atkaklumą ir siekį supažindinti Kroatijos visuomenę su istoriniu ir archeologiniu Lietuvos paveldu.

  Parodoje eksponuojamos Lietuvos piliakalnių nuotraukos, juvelyro rekonstruotos ir pagamintos papuošalų replikos, iliustruojančios piliakalnių gyventojų nešiotus daiktus. Atskiroje galerijos salėje vaizduojami vykdyti Gedimino kalno tyrimai ir netikėtai rasta 1863–1864 metų sukilimo dalyvių kapavietė, taip pat rodoma piliakalnių apgyvendinimo viduramžiais rekonstrukcija, bei filmuota piliakalnių kasinėjimų medžiaga.

  Parodą „(Ne)matomi Lietuvos piliakalniai“ parengė Lietuvos nacionalinis muziejus bendradarbiaudamas su Zagrebo archeologijos muziejumi.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

  Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  210322 ZReiner_Raguckiene1.JPG

  Kovo 22 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė su Kroatijos Parlamento (Saboro) pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu aptarė dvišalių ryšių, tarpparlamentinio bendradarbiavimo ir ekonominės veiklos stiprinimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  210226 Hajdukovic_Raguckiene.jpg

  Vasario 26 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku bei draugystės grupės su Lietuva nariu Domagojumi Hajdukovičiumi. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, nacionalinių parlamentų bendradarbiavimas, taip pat tarpparlamentinių ryšių stiprinimas Europos Sąjungoje, Europos Taryboje ir kituose daugiašaliuose formatuose.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_6889.JPG

  Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

  Dvišaliai santykiai »

  Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_5959.JPG

  Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

  Atstovybių naujienos »