Artimiausi renginiai

Projektas „Atgal į mokyklą“

Sukurta 2020.02.24 / Atnaujinta 2022.09.08 15:49

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas, jau tradiciniu tapęs, projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet  įgyvendina ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM)  bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą (ES). Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda moksleiviams pamokas apie Europos Sąjungą (ES) ir Lietuvos narystę joje. Taip vienai dienai jie tampa lektoriais, galinčiais jaunajai kartai smagiai ir įdomiai papasakoti, kas yra ES, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, aptarti, kaip kurti augančią ir saugią Lietuvą. Šiemet diplomatai atkreips moksleivių dėmesį ir į dezinformacijos, propagandos keliamus pavojus, vykstant Rusijos agresijai Ukrainoje.

Šiais metais užsiregistravo rekordinis skaičius – per 160 Lietuvos mokyklų iš 70 miestų ir miestelių. Į mokyklas vyko Užsienio reikalų ministerijos kanclerė, viceministrai, Ambasadorių klubo nariai. Prie iniciatyvos prisijungė ir LR Prezidentas bei Krašto apsaugos ministerija.

Skirtinguose Lietuvos regionuose jau aplankyta virš 100 mokyklų bei pabendrauta su 4000 moksleiviais. Projektą toliau planuojama tęsti 2022 m. rudenį.

Projekto tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. Projekte gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos -  ir tos, kuriose dėstoma lietuvių kalba, ir tos, kuriose dėstoma rusų ir lenkų kalbomis!