Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +380 44 254 0920; +380 (67) 924 04 42; +380 (67) 924 04 27;
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kijeve paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Sukurta 2021.03.18 / Atnaujinta 2021.03.18 12:11
  Kijeve paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ambasadorius Valdemaras Sarapinas kovo 11 d. Kijevo galerijoje „Tadzio“ dalyvavo Romualdo Požerskio (Lietuva) ir Oleksandros bei Oleksandro Krolikovskių (Ukraina) fotografijų parodos atidaryme.

  Parodoje pristatytos fotografijos iš Lietuvos 1991 metų sausio ir Ukrainos 2014 metų Maidaino įvykių. Jose užfiksuoti įvykių dalyvių – Laisvės gynėjų – portretai, ir nepajudinamo ryžto persmelkta atmosfera liudija istorinės akimirkos dramą, įtampą, baimę, dvasios stiprybę, pasiryžimą stovėti iki pergalingos pabaigos.

  “Kovo 11-ąją minėdami atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metines mes visada prisimename visus tuos, kurie savo tikėjimu ir pasiaukojimu apgynė laisvę karinės sovietų agresijos prieš Lietuvos valstybę dienomis. Su didžiuliu dėkingumu prisimename ir tomis dienomis mus palaikiusius ukrainiečius.  Vėliau ir Ukrainai teko stoti į akistatą su Blogiu. Didžiuojuosi Lietuva, tvirtai parėmusia Ukrainos apsisprendimą Orumo revoliucijoje. Laisvės kelias niekada nebūna paprastas, ir, turėdami daug bendrų istorinių patirčių, mes itin gerai suprantame vieni kitus. Atkurtoji Lietuvos nepriklausomybė – mūsų didžioji Laisvės šventė, kuri mus vienija ir įkvepia kilniems darbams“, - sakė ambasadorius Valdemaras Sarapinas, sveikindamas parodos dalyvius.

  Dėl apribojimų, susijusių su Covid-19 pandemija, į renginį buvo pakviestas negausus būrys svečių: meno pasaulio ir lietuvių bendruomenės atstovai. Atidaryme dalyvavo Ukrainos fotomenininkai Oleksandra bei Oleksandras Krolikovskiai.

  Paroda vyks iki kovo 25 d.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha