Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +380 44 254 0920; +380 (67) 924 04 27;
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kyjive paminėta Laisvės gynėjo diena

Sukurta 2023.01.14 / Atnaujinta 2023.01.14 00:02
  Kyjive paminėta Laisvės gynėjo diena

  2023-01-13 Lietuvos Respublikos ambasadoje Kyjive buvo paminėtos Sausio 13-sios įvykių 32-sios metinės. 

  Į minėjimą buvo pakviesti Ukrainos savanoriai – 1991 metų sausio įvykių dalyviai, Ukrainos valstybinių institucijų atstovai, lietuvių bendruomenės nariai, Mariupolio gynėjai „Azovo“ pulko kariai ir kiti svečiai.

  Prie laužo susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas. Savo kalboje V. Sarapinas pažymėjo, kad šiemet laužo liepsna primena ne tik už Lietuvos laisvę žuvusiuosius, bet ir už Ukrainos nepriklausomybę ir suverenitetą žuvusius civilius ir karius. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Ihor Huz padėkojo už Lietuvos visokeriopą humanitarinę ir karinę paramą Ukrainai. Ukrainos savanoris Yevgen Nikolenko pasidalino savo prisiminimais ginant Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą 1991 metų sausį. Arkivyskupas ir nuncijus Ukrainai Visvaldas Kulbokas sukalbėjo maldą už žuvusius Lietuvos ir Ukrainos laisvės gynėjus.

  Renginio metu „Azovo“ pulko kariai pasidalino savo prisiminimais apie Mariupolio „Azovstal“ gynybą, savo įkalinimą rusijoje ir apie dabartines kovas karščiausiuose fronto linijose.  Po įdomios diskusijos susirinkusieji išreiškė didelę pagarbą Ukrainos didvyriams.  

  Sausio 13 d. 8.00 val. ryto Lietuvos ambasada Ukrainoje dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prisimenant istorines 1991-ųjų akimirkas, pagerbiant žuvusiųjų už atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę atminimą ir žuvusiuosius ukrainiečius, atstovybės languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha