Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Tarptautinio energetikos klasterio įsteigimas ir paveikslų parodos atidarymas

Sukurta 2018.06.12 / Atnaujinta 2018.06.12 17:56
   Tarptautinio energetikos klasterio įsteigimas ir paveikslų parodos atidarymas
   Tarptautinio energetikos klasterio įsteigimas ir paveikslų parodos atidarymas

   Birželio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve įsteigtas Tarptautinis Energetikos klasteris (toliau – Klasteris). Tarptautinio Energetikos klasterio  sutartį  pasirašė ir steigėjais tapo Lietuvos ir Ukrainos įmonės:   „Fidum“, "Energetikos sprendimų grupė",  „Eltukas“ „NTK Enpaselektro“, „Metal invest“, „Sinergija“, „Tavrida Elektric Dnepr“ ir „THS Cell“. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis.

   Klasterio dalyviai sieks bendradarbiauti ir plėtoti partnerystę bei ekonominę veiklą elektros energetikos sektoriuje (kurį apima metalo konstrukcijų gamyba, linijų ir pastočių statyba, projektavimas ir geologiniai tyrimai, atsinaujinančios energijos šaltinių technologijų projektavimas ir statyba, medžiagų, įrenginių gamyba ir tiekimas, kibernetinio saugumo sprendimų kūrimas ir diegimas, reikiamos kvalifikacijos specialistų rengimas, moksliniai tyrimai ir eksperimentinės veiklos plėtra, telekomunikacinių sistemų projektavimas ir statyba) ir kituose sektoriuose Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse didindami šių sektorių konkurencingumą, efektyvumą ir prieinamumą.

   Pagrindiniai klasterio tikslai: konkurencingumo didinimas vidaus ir išorės rinkose; klasterio  įmonių veiklos efektyvumo didinimas  bendros sinergijos bei ekonomiškai efektyvių įmonių veiklos valdymo mechanizmų dėka; įmonių saugumo lygio  nuo neteisėtos veiklos didinimas; bendro prekės ženklo sukūrimas; tarptautinis įmonių atstovavimas valstybinėse ir privačiose įstaigose; bendras dalyvavimas tarptautiniuose konkursuose; geresnės tiekėjų kainos bendriems pirkimams; sisteminis darbas kuriant bei diegiant naujas technologijas tiek įmonių veiklos rėmuose, tiek bendradarbiaujant su mokslinių tyrimų institutais; Europos Sąjungos bei kitų fondu finansuojami projektai; kompetencijos centro sukūrimas energetikos srityje ir bendros pridėtinės vertės grandinės sukūrimas, kuri apimtų etapus nuo pirminės žaliavos paruošimo, medžiagų, įrangą gamybos bei tiekimo, iki galutinių rangos darbų atlikimo ir garantinio aptarnavimo.

   Į klasterio sudėtį planuojama įtraukti privačias įmones, kurios gamina ir tiekia energetikos įrangą, metalo konstrukcijas, atlieka projektavimo, rangos bei paleidimo darbus, atlieka telekomunikacinių sistemų darbus, taip pat ir mokslo įstaigas veikiančias energetikos srityje.

   Šią  kūrimo iniciatyvą palaiko Ukrainos Energetikos ir anglies pramonės ministerija, Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Jo  kūrime aktyviai dalyvauja Lietuvos energetikos institutas ir kiti socialiniai partneriai.

   Klasterio  iniciatorius ir kūrėjas – Mantas Našlėnas, [email protected], tel. +37060026733.

   Po Tarptautinio energetikos klasterio įsteigimo renginio Ukrainos labdaros asociacijos „Dauno sindromas“  iniciatyva LR ambasadoje Ukrainoje buvo atidaryta  Lizos Mironovos ir Leonido Jarovskio paveikslų paroda, kurios savininkas  Vladimiras Golijadas. Dalis lėšų už paduotus paveikslus bus skiriama Dauno sindromo liga sergančių vaikų mokymo programoms remti.

   Naujienlaiškio prenumerata