Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +380 44 254 0920; +380 (67) 924 04 27;
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Kyjive pabrėžė visokeriopą Lietuvos paramą Ukrainai

Sukurta 2023.02.17 / Atnaujinta 2023.02.17 19:06
   Viceministras M. Adomėnas Kyjive pabrėžė visokeriopą Lietuvos paramą Ukrainai
   Viceministras M. Adomėnas Kyjive pabrėžė visokeriopą Lietuvos paramą Ukrainai

   Vasario 16–17 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas Kyjive dalyvauja politinėse konsultacijose, kuriose su Ukrainos atstovais aptariami aktualiausi tarptautinės darbotvarkės ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

   Vasario 16–ąją susitikęs su Ukrainos prezidento administracijos biuro pavaduotojais Andrii Sybiha ir Ihor Zhovkva bei Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotojais Yevhen Perebyinis ir Mykola Tochitskyi, viceministras kalbėjo apie Lietuvos paramą Ukrainai kovoje su Rusijos agresija, pabrėždamas, kad „Ukrainos žmonės šiandien gina ne tik savo šalį ir jos nepriklausomybę, bet ir mūsų saugumą, laisvės ir demokratijos vertybes, kurios mus vienija“.

   „Lietuva kartu su tarptautine bendruomene daro viską, kad Rusijos  galimybės tęsti karą prieš Ukrainą būtų minimizuotos“, – sakė viceministras M. Adomėnas, pažymėdamas tolesnio sankcijų griežtinimo ir Rusijos tarptautinės politinės izoliacijos svarbą. Viceministras taip pat akcentavo, kad Lietuva  tvirtai remia Ukrainos pastangas užtikrinti teisingumą ir patraukti atsakomybėn už agresijos nusikaltimus ir kitus pažeidimus atsakingus Rusijos asmenis.

   Konsultacijų metu taip pat kalbėtasi apie Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos pastangas, kurias Lietuva tvirtai remia, tiek politinėmis, tiek praktinėmis priemonėmis teikdama ekspertinę paramą. „Ukrainos vieta yra Europoje“, – pabrėžė viceministras M. Adomėnas, atkreipdamas dėmesį į Ukrainos pažangą įgyvendinant svarbias reformas, nepaisant tebesitęsiančios Rusijos agresijos. Šios reformos itin svarbios Ukrainai žengiant tolesnius žingsnius europinės integracijos kelyje.

   Šiandien viceministras kartu su Ukrainos atstovais apsilankė Kyjivo regione esančioje Borodiankoje, kur Lietuvos lėšomis atstatoma mokykla bei įrengiama modulinių namelių stovykla, o taip pat Irpinėje, kur Lietuvos lėšomis atstatomas darželis. Viceministras akcentavo, kad Ukrainos atstatymas negali laukti karo pabaigos ir turi prasidėti dabar.

   Šaltinis: http://www.urm.lt/default/lt/naujienos/viceministras-m-adomenas-kyjive-pabreze-visokeriopa-lietuvos-parama-ukrainai 

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha