*alt_site_homepage_image*
lt
ua

Naujienos

RSS

Ambasadorius Valdemaras Sarapinas įteikė Šv. Juozapato metų minėjimo medalį Ukrainos graikų apeigų katalikų bažnyčios didžiajam arkivyskupui Sviatoslavui Ševčukui

Vasario 22 d. įvyko Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje Valdemaro Sarapino susitikimas su Ukrainos graikų apeigų katalikų bažnyčios vadovu Kyjivo ir Haličo didžiuoju arkivyskupu Sviatoslavu Ševčuku. Susitikimo metu ambasadorius įteikė Šventojo Juozapato metų minėjimo Lietuvoje 2023 metais medalį.

V. Sarapinas pristatė 2023 metais Lietuvoje įgyvendintas veiklas, skirtas paminėti Šv. Juozapato metus, ir pažymėjo, kad prieš 400 metų Šv. Juozapato puoselėta vienybės idėja kaip niekada aktuali yra ir šiandien, kai gėris kovoja prieš blogį.

Arkivyskupas S. Ševčukas padėkojo Lietuvai už valstybės lygiu paminėtus Šv. Juozapato kankinystės 400-uosius metus bei pabrėžė šios didžios asmenybės svarbą, siejant Lietuvą ir Ukrainą. Akcentavo, kad Lietuva yra vienintelė šalis, kuri 2023 metus paskelbė Šv. Juozapato minėjimo metais. Arkivyskupas šiltai prisiminė savo 2023 metais vykusį vizitą Vilniuje.

Ambasadorius V. Sarapinas arkivyskupui S. Ševčukui perdavė Ukrainos kunigo Pavlo (Michailo Krečuno) išverstą į lietuvių kalbą knygą „Juozapatas Kuncevičius (1580-1623). Šventasis iš mūsų ir mums“.

Žiniai: Lietuvos Respublikos Seimas atkreipdamas dėmesį į tai, kad Šv. Juozapatas tiesiogiai sieja Lietuvą ir Ukrainą, primindamas graikų apeigų katalikų bažnyčios istorinę ištikimybę Europai, buvo paskelbęs 2023-iuosius metus Šv. Juozapato metais.

Nuotraukos: Ukrainos graikų apeigų katalikų bažnyčios Informacijos departamentas.