*alt_site_homepage_image*
lt
ua

Naujienos

RSS

Kyjive įvyko kasmetinis Lietuvos garbės konsulų Ukrainoje

Lapkričio 17 d. ambasadoje Kyjive įvyko kasmetinis Lietuvos garbės konsulų Ukrainoje susitikimas. Tai – proga kartu įvertinti nuveiktus darbus, pasidalinti patirtimi ir susiderinti žingsnius artimiausiu laikotarpiu.

Ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė pristatė ambasados veiklą ir pagrindines Lietuvos paramos kryptis, tarp jų – vykdomus švietimo, sveikatos ir energetikos infrastruktūros projektus šalies regionuose bei numatomas veiklas 2026 metams. Ji pabrėžė, kad Ukrainos pergalė išlieka esminis Lietuvos nacionalinis prioritetas, todėl politinė, karinė ir humanitarinė parama Ukrainai yra nuosekli bei ilgalaikė. Ši parama orientuota į Ukrainos įstojimą į Europos Sąjungą iki 2030 m., tolesnę pažangą siekiant narystės NATO, atstatymą ir atsigavimą.

Garbės konsulai pristatė situaciją regionuose ir įgyvendinamas iniciatyvas – nuo švietimo, kultūros projektų iki humanitarinės pagalbos ir istorinio paveldo išsaugojimo. Nepaisant karo, jų veikla svariai prisideda prie Lietuvos ir Ukrainos ryšių stiprinimo. Susitikime taip pat aptarti bendri konsulų, Lietuvos institucijų ir pilietinės visuomenės projektai.

Dėkojame visiems konsulams už jų laiką, pastangas ir nuoseklų indėlį. Jų dėka Lietuvos vardas skamba toliau, nei mes patys galėtume pasiekti.  Pažymėtina, kad Ukrainoje veikiantis Lietuvos garbės konsulų tinklas yra vienas didžiausių Lietuvos turimų garbės konsulų tinklų užsienyje.