*alt_site_homepage_image*
lt
ua

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADOJE PRISTATYTA PROGRAMA „VILNIUS – EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ 2009“

  Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasadoje pristatyta programa „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Gausiai susirinkusius žurnalistus bei kultūros pasaulio atstovus pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža. Pasak ambasadoriaus, Lietuvos sostinei kitais metais tenka didelė garbė tapti Europos kultūrinių renginių židiniu, taip pat ir švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį. Pabrėžęs, jog svečiai iš Ukrainos visuomet mielai laukiami Lietuvoje, ambasadorius visus pakvietė aktyviai dalyvauti kitais metais Lietuvoje gausiai vyksiančiuose renginiuose.   Pristatyme dalyvavęs Ukrainos kultūros ir turizmo ministro pavaduotojas Timofėjus Kochanas pasidžiaugė aktyviu mūsų šalių bendradarbiavimu kultūros srityje ir pajuokavo esąs patenkintas, jog Vilniui tampant 2009-ųjų Europos kultūros sostine, Lietuvos sostinė nekonkuravo su Kijevu.   Programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ viziją, koncepciją ir tikslus išsamiai pristatė bei į susirinkusiųjų klausimus atsakė į šį renginį specialiai iš Lietuvos atvykęs VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ atstovas spaudai Albertas Barauskas. Pasak jo, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” – pirmoji Lietuvoje tokio masto kūrybinė programa, kurios aktyvūs dalyviai yra ne tik menininkai profesionalai, bet ir paprasti gyventojai, miesto svečiai, emigrantai. Jis pakvietė visus susirinkusiuosius tapti „Vilniaus – Europos kultūros sostinė 2009” ambasadoriais Ukrainoje, o Ukrainos kultūros pasaulio atstovus tiesiogiai dalyvauti programoje teikiant ir įgyvendinant projektus. Po programos pristatymo renginio dalyviai Lietuvos ir Ukrainos kultūrinį bendradarbiavimą aptarė, mintimis ir iniciatyvomis dalijosi apskritojo stalo diskusijoje.

 
Lapkričio 26 dieną Lietuvos ambasadoje pristatyta programa „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“. Gausiai susirinkusius žurnalistus bei kultūros pasaulio atstovus pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Algirdas Kumža. Pasak ambasadoriaus, Lietuvos sostinei kitais metais tenka didelė garbė tapti Europos kultūrinių renginių židiniu, taip pat ir švęsti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį. Pabrėžęs, jog svečiai iš Ukrainos visuomet mielai laukiami Lietuvoje, ambasadorius visus pakvietė aktyviai dalyvauti kitais metais Lietuvoje gausiai vyksiančiuose renginiuose.
 
Pristatyme dalyvavęs Ukrainos kultūros ir turizmo ministro pavaduotojas Timofėjus Kochanas pasidžiaugė aktyviu mūsų šalių bendradarbiavimu kultūros srityje ir pajuokavo esąs patenkintas, jog Vilniui tampant 2009-ųjų Europos kultūros sostine, Lietuvos sostinė nekonkuravo su Kijevu.
 
Programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ viziją, koncepciją ir tikslus išsamiai pristatė bei į susirinkusiųjų klausimus atsakė į šį renginį specialiai iš Lietuvos atvykęs VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ atstovas spaudai Albertas Barauskas. Pasak jo, „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” – pirmoji Lietuvoje tokio masto kūrybinė programa, kurios aktyvūs dalyviai yra ne tik menininkai profesionalai, bet ir paprasti gyventojai, miesto svečiai, emigrantai. Jis pakvietė visus susirinkusiuosius tapti „Vilniaus – Europos kultūros sostinė 2009” ambasadoriais Ukrainoje, o Ukrainos kultūros pasaulio atstovus tiesiogiai dalyvauti programoje teikiant ir įgyvendinant projektus.

Po programos pristatymo renginio dalyviai Lietuvos ir Ukrainos kultūrinį bendradarbiavimą aptarė, mintimis ir iniciatyvomis dalijosi apskritojo stalo diskusijoje.