Mokymai „Sėkmingo freelancer`io kelias: žingsnis po žingsnio veiksmų vadovas“ suteikė naujas savarankiško užimtumo galimybes priverstinai iš Krymo ir Rytų Ukrainos persikėlusioms moterims
Gegužės 31 – birželio 2 dienomis Chersono apskrityje Skadovsko mieste vyko trijų dienų mokymai „Sėkmingo freelancer`io kelias: žingsnis po žingsnio veiksmų vadovas“, skirti persikėlusioms iš Krymo ir Rytų Ukrainos moterims. Renginio organizatoriai – VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC) ir Chersono apskrities visuomeninė organizacija „Informacinis Resursinis centras „Pravovyj prostir“.
Konkurso būdu iš 173 gautų paraiškų, buvo atrinkta 27 dalyvių grupė. Atrankos rezultatus nulėmė pareiškėjų pateiktos verslo idėjos, motyvaciniai laiškai, todėl buvo atrinkta motyvuotų dalyvių grupė, turinti tikslą steigti nuosavą verslą savarankiško užimtumo būdu. Didelis tikslinės auditorijos suinteresuotumas mokymais patvirtino aukštą jų poreikį Chersono regione.
Mokymų tikslas – suteikti moterims žinių ir praktinių įgūdžių darbo freelance būdu pradžiai bei pagalbą atrandant naujas galimybes ir nišas rinkoje. Pradedant nuosavą verslą būtina turėti žinių bagažą, kuris palengvina organizuoti darbą, išskirti prioritetus, surasti savo verslo partnerius ir tikslinę klientų auditoriją. Dalyvės gavo bazinių žinių ir praktinių patarimų freelance veiklos sferoje.
Pirmoji mokymų diena, kurią pravedė verslo trenerė iš Lietuvos Julija Kubova, buvo skirta verslo idėjos sukūrimui ir verslo plano sudarymui. Šios dienos rezultate dalyvės pasiūlė šešias verslo idėjas, kurių vystymas buvo tęsiamas ir kitų dienų darbo programoje.
Antros dienos mokymus pertęsė mokymų programos autorė freelancer`ė Natalija Kazionnova, su tema – komunikacijos kaip esminė prekių ir paslaugų pardavimų dalis: „Mano patirtis liudija, kad sėkmę pasiekia tie, kurie teikia savo pasiūlymus, aktyviai dirba socialinių tinklų pagalba.“ – dalijosi Natalija Kazionnova, kuri pati pradėjo nuosavą verslą prieš keturis metus palikusi okupuotą Donecką.
Trečios dienos mokymus atviros erdvės formate pravedė patyrusi verslo trenerė Marjana Zavijska. Jų metu dalyvės išmoko valdyti savo laiką, kurti profesionalius darbo tinklus, turėjo galimybę parodyti lyderio gebėjimus.
Mokymuose taip pat dalyvavo Chersono apskrities Krymo totorių bendruomenės atstovės, tiek persikėlusios iš Krymo, tiek ir iš vietinių bendruomenių. „Mes siekėme į mokymus įtrauki Krymo totorių bendruomenių moteris, kurios atvykusios iš Krymo pateko ne tik į svetimą kultūrinę bei socialinę aplinką, bet susidūrė ir su didelėm finansinėm bei ekonominėm problemom. Totorių šeimose paprastai auga daug vaikų, o tai neleidžia moterims dirbti pilną darbo dieną. Taip pat neretai jų profesinė veikla, kuria moterys buvo užimtos ankščiau, naujoje vietoje tapo nepaklausios. Būtent todėl savarankiškas užimtumas šioms moterims yra puiki galimybė pagerinti jų šeimų socialinę padėtį, o tai rezultate pakels jų savivertę. Tokiu būdu persikėlusieji asmenys pasijus naudingais ne tik savo šeimai, bet ir vietos bendruomenei“, - papasakojo EEC direktorė Beatričė Beliavciv.
Mokymu metu dalyvės pasiūlė verslo projektų, skirtų tautinių kultūrų ir tradicijų išsaugojimui. Savo idėją pristatė Krymo totorė Alme Emersalė, kuri 2015 m. persikėlė į Chersoną: „Aš noriu, kad mano projektas taptų bendru mūsų komandos rezultatu ir atneštų naudą mūsų visai bendruomenei, todėl man buvo svarbu dalyvauti šiuose mokymuose. Iš kiekvienos dienos programos aš sėmiausi svarbių žinių ir racionalumo. Visa tai priartins mane prie kultūros centro įsteigimo idėjos, o taip pat galimybės teikti paslaugas tradicinių Krymo totorių švenčių organizavimui“- savo sumanymu dalijosi Alme Emersalė.
„Šių mokymų rezultatus mes pamatysime jau artimiausiu metu, nes visos dalyvės yra stipriai motyvuotos ir pasirengusios panaudoti gautas žinias nuosavo verslo steigimui ir vystymui. Be bazinių verslumo žinių dalyvės taip pat įgijo papildomų kompetencijų kuriant santykius ir asmenines komunikacijas naujoje aplinkoje, įgijo didesnio pasitikėjimo savimi, pozityvaus mąstymo, kas pagilins jų integraciją į vietos bendruomenes, padidins socialinę įtrauktį. “ – apibendrino Beatričė Beliavciv.
Daugiau informacijos apie projektą adresu: https://www.facebook.com/eeclt/
Mokymai vyko projekto „Sėkmingos priverstinai persikėlusių asmenų socialinės įtraukties kelias: užimtumo skatinimas ir tarpkultūrinės kompetencijos didinimas“ apimtyje, kuris numato verslumo, savarankiško užimtumo ir socialinio aktyvumo mokymus priverstinai Ukrainos viduje perkeltiems asmenims, ypatingą dėmesį skiriant moterims bei priimančiosios bendruomenės tarpkultūrinės kompetencijos didinimą, kuriant pozityvų Krymo totorių įvaizdį informacinėje erdvėje.
Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.
Informacija kontaktams:
Beatričė Beliavciv,
ЕЕС direktorė
tel. +380 67 208 89 00
e-mail: Beata@gng.com.ua