Ukrainos lietuvių susitikimas ambasadoje Kyjive
Balandžio 18 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje susirinko Kyjivo Maironio lietuvių bendruomenės nariai, prie jų online prisijungė ir Lvivo lietuviai. Susitikimo tikslas - pristatyti artėjantį referendumą dėl daugybinės pilietybės ir choro narių pasirengimo Dainų šventei aptarimas.
Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas, jis pakvietė gyvenančius Ukrainoje Lietuvos piliečius aktyviai registruotis balsavimui, palinkėjo chorui sėkmingo pasirodymo Dainų šventėje Vilniuje. Prie renginio online taip pat prisijungė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento atstovės: direktorė Lina Žukauskaitė, Ryšių su diaspora skyriaus vedėja Laura Dilytė ir vyriausioji specialistė Violeta Raulynaitienė. L. Žukauskaitė pristatė 2024 metų gegužės 12 d. privalomąjį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo ir atsakė į lietuvių bendruomenės narių rūpimus klausimus.
Vakaro pabaigoje Ukrainos lietuvių choras atliko keletą kūrinių, kurie šią vasarą skambės šimtmetį mininčioje Lietuvos dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.
Susitikimas ir pasirengimas Dainų šventei finansuojami LR URM Globalios Lietuvos departamento lėšomis.