VIKTORINOJE NUGALĖJĘ UKRAINOS STUDENTAI LANKĖSI LIETUVOJE

Penki Ukrainos studentai, pademonstravę puikias žinias apie Lietuvą tam skirtoje viktorinoje, spalio 16-19 dienomis lankėsi Lietuvoje. Ukrainos jaunimo atstovai pabuvojo Vilniuje, Kaune, Trakuose, Druskininkuose, apsilankė Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Grūto bei Europos parkuose. Ukrainiečiai taip pat turėjo galimybę susipažinti bei pabendrauti su įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentais. Visi Ukrainos studentai Lietuvoje lankėsi pirmą kartą.
„Tai buvo nuostabi kelionė. Mums buvo sudaryta puiki, intensyvi programa. Iš Lietuvos parsivežėme daug pačių geriausių įspūdžių“, - sako iš kelionės grįžusi Anastasija Mazurok, Kijevo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto pirmakursė.
Viktorina, kurioje dalyvaudami Ukrainos studentai turėjo galimybę pasitikrinti bei pagilinti žinias apie Lietuvą, vyko visą rugsėjo mėnesį. Teisingai atsakę į viktorinos anketos klausimus, susijusius su Lietuvos istorija, politika ir kultūra, kuo įdomiau pagrindę, kodėl būtent jie turėtų apsilankyti Lietuvoje, bei įvardinę, ką norėtų ten pamatyti, penki viktorinos nugalėtojai laimėjo kelionę į Lietuvą.
Viktorinoje dalyvavo penkios Ukrainos aukštosios mokyklos – Kijevo nacionalinis Taraso Ševčenkos universitetas, Nacionalinis universitetas „Kijevo Mogilianska akademija“, Ukrainos nacionalinis technikos universitetas „Kijevo politechnikos institutas“, Lvovo nacionalinis Ivano Franko universitetas ir Donecko nacionalinis universitetas.
Viktoriną organizavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir VšĮ „Lietuvos institutas“, finansavo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.