13 СІЧНЯ – ДВАДЦЯТА РІЧНИЦЯ БОРОТЬБИ ЗА СВОБОДУ
Завтра, 13 січня, Литва відзначатиме двадцяту річницю боротьби за Свободу. Двадцять років тому у Вільнюсі армія Радянського Союзу застосувала агресію проти мирних жителів Литви, мета якої була примусити тогочасну владу Литовської Республіки відмовитись від незалежності. Під час цієї агресії біля Литовського телецентру, Телерадіокомітету, Будинку преси загинуло чотирнадцять і було поранено близько тисячі беззбройних людей.
У січні 1991 року сотні тисяч людей зі всієї Литви постійно чергували біля будівлі Верховної Ради Литви та інших важливих державних об’єктів. Єдиною зброєю цих людей була єдність і мирне прагнення захистити свободу та незалежність своєї країни.
Акти агресії Радянського Союзу повторювались у Литві до серпневого путчу 1991 року. Це вимагало нових жертв з боку наших мирних охоронців Свободи. Однак, Литовська держава не скорилася провокаціям і перемогла у боротьбі за свою незалежність.
У ті дні більшість представників іноземних держав і тисячі пересічних людей виказували солідарність з литовським народом. Біля і всередині будівлі Верховної Ради Литви чергували українські добровольці і прості українці з багатьох регіонів. Для того, щоб показати підтримку незалежній Литві, з України прибули троє депутатів Верховної Ради України Михайло Горинь, Ярослав Кендзьор і Лариса Скорик. Тими днями і в самій Україні організовувались масові протести, що засуджували агресію СРСР проти Литви. Посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас з нагоди двадцятої річниці драматичних подій січня 1991 року щиро дякує всім людям України, які на світанку Незалежності були разом з литовським народом і підтримали прагнення Литви стати вільною. «Ми ніколи не забудемо цієї підтримки», - каже Посол.
Посольство Литовської Республіки в Україні
12.01.2011