*alt_site_homepage_image*
ua
lt

Новини

RSS

ЛИТОВЦІ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ СХОДЖЕННЯ НА ГОРУ ГОВЕРЛУ

11 вересня 2011 року близько п’ятдесяти литовців зі всієї України, члени їх сімей, дипломати Посольства Литовської Республіки в Україні і бізнесмени піднялись на найвищу гору України – Говерлу, висота якої сягає 2061 метри. Цей похід присвячений єдності литовців і українців, що триває вже протягом століть, спільній боротьбі за свободу своїх народів, а також 20-ій річниці Незалежності України і встановленню дипломатичних зв’язків між Литвою і Україною.

На вершині Говерли були підняті прапори Литви і України, учасники сходження заспівали гімни обох держав і підписали та урочисто оголосили Декларацію єдності литовців і українців.  У Декларації зазначається багатолітня співпраця литовців і українців та обопільна підтримка ще з часів Великого Князівства Литовського, що допомогли утвердити європейські цінності в Україні. У двадцятому столітті литовці разом з українцями противилися окупаційним режимам, борці за свободу Литви і України активно співпрацювали. Зв’язки між литовським Саюдісом і українським Рухом заклали основи для створення сучасних незалежних держав Литви і України. Під час подій у січні 1991 року у Вільнюсі група українських добровольців єдині з іноземців захищали Верховну Раду усередині будівлі.

Ініціатори походу: товариства литовців Львова і Івано-Франківська та Генеральне почесне консульство Литовської Республіки у Львові, проект підтримало Міністерство Закордонних Справ Литовської Республіки і мер Івано-Франківська В.Анушкевичус.